PLAY HARDER DEHLER 30 one design

Our Vision

Kandaki adrenali dorukta. Gennaker rüzgarla mücadele etmekte ve takometre 9 ila 14 knot arası gidip gelmektedir. Yüzde ise zaferi işaret eden bir gülüş ve bekleyen hedefe yönelik bir ön sevinç vardır. – Bacakları uzatabilirsiniz. Soğuk bir içecek alın ve ekiple birlikte günü rahatça bir gösteri olarak izleyin. Konfor bölgesi ve macera bir arada. İşte bu Dehler 30 one design. Her iki dünyanın ustası. Az sayıda hamleyle Regatta modundan tur moduna geçiş yapılabilir. İster Baltic 500 veya ikili Silverrudder, isterse de arkadaşlarla kısa bir gezi olsun. Daha ilk bakışta Dehler 30 one design'nin yeni, ödün vermeyen bir yola gireceği görülebilmektedir. Kolay kullanımda maksimum performans sunacak şekilde tasarlanmıştır ve buna rağmen bir Dehler olduğu bellidir. Hiçbir isteği karşılıksız bırakmayan ince düşünülmüş bir komple paket ve bu tekne sınıfı için tamamen yeni bir standart. Dehler Carbon Cage, Carbon Mast, Bug Sprit, çift dümenli, Composite T-Kiel veya Dehler Stealth Drive: Hangisi olursa olsun, sadece temel donanımları bile en üst seviyede performans göstermelerini sağlamaktadır. Ve önemli olan da budur.

  • Tüm uzunluk10.30 m
  • Tekne Uzunluğu9.14 m
  • Kiriş3.28 m
  • Displacement standard2.8 t
  • Draught standard2.20 m
Şimdi yapılandır

DEHLER 30 ONE DESIGN CLASS ASSOCIATION

 High performance sailing meets Olympic style mixed offshore sail racing

Herkese açık, hızla büyüyen ve yüksek sportif düzeyde geniş bir alana sahip açık deniz yarışlarında yeni vurgular belirleyen modern bir sınıf olmak istiyoruz.
(Felix Hauß, Speedsailing.de)

Klas derneğinin amacı, Dehler 30 one design yatlar ile rekreasyonel ve rekabetçi sporları teşvik etmek ve sınıf kurallarını yönetmektir. Uwe Barthel (başkan), Karl Dehler (teknik başkan), Felix Hauß (spor yöneticisi) ve Andreas Deubel'in (sayman) yönetiminde, dernek ulusal ve uluslararası yarışlar için rota belirler. Dehler 30 one tasarımı, uluslararası yarışlarda da aynı hızla kendini kanıtlamaktır.

HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN  TAKIM ARKASINDA

Karl Dehler – Proje Müdürü – HanseYachts AG

"Almanya'da tekrar böyle heyecan verici bir One Design projesini uygulayabileceğimiz için müthiş mutluyum!" Dehler 30 one design oluşumunun itici gücü: Karl Dehler, HanseYachts AG'nin proje müdürü. Şirketin kurucusu Willi Dehler'in oğlu olarak, yelkencilik tutkusu kanına işlemiştir. Dehler için çok sayıda yenilik ve yön gösterici buluşların önemli bir parçasıdır. Ve elde edilen başarılar da bunu kanıtlamaktadır: Karl'ın proje yönetimi altında Dehler çok sayıda saygın ödül kazanmış ve tekrar Boat of the year ve European Boat of the year unvanlarını almıştır. Uzmanlığı, yetkinliği ve özellikle de tutkusu uzun yıllara dayanan tecrübesine dayanmaktadır ve hala aktif bir Regatta yelkencisidir. Diğer ödüllerinin yanı sıra 1984 yılında Torsten Conradi ile birlikte db2 Positron'da dünya şampiyonu unvanını kazanmıştır.

Torsten Conradi – Genel Müdür – judel/vrolijk & co

"Kalle Dehler ile birlikte bu kadar ortak proje ve Regatta gerçekleştirdikten sonra bu proje benim için gerçek bir gönül işi olmuştur." Bremen doğumlu Thorsten Conradi, dünya çapında saygınlığa sahip judel/vrolijk & co yat tasarım şirketinin 1986 yılından beri üçüncü ortağıdır. Tutkulu bir Regatta ve tur yelkencisi olarak uzun yıllardır Alman Tekne ve Gemi İmalatçıları Birliği'nin başkanlığını yapmakta ve "Deutsche Yachten" derneğinin yönetim kurulunda yer almaktadır. Şimdi ise Dehler 30 one design ekibi Conradi'nin özellikle de gemi inşaat mühendisi olarak uzun yıllara dayanan tecrübesinden ve aero ile hidro dinamizm alanındaki araştırmalarından yararlanmaktadır.

Matthias Bröker – Gemi İnşaat Mühendisi – judel/vrolijk & co

"Açık deniz gemiciliğine ait güncel tasarım bilgilerini bu kadar küçük bir tekneye aktarmak son derece heyecan verici bir görev." Eğer işi için adeta yanıp tutuşan biri varsa, bu Matthias Bröker'dir. Dehler 30 one design projesinde Matthias her yere koşturan adamdır. judel/vrolijk & co'da müdür konumunda gemi inşaat mühendisi olan ve One Design, seri / Regatta tekneleri ve TP 52 gibi standart serileri geliştirme konusunda uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip olan Bröker, ekibe her iki alanda da olağanüstü mesleki bilgi birikimiyle katkı sağlamaktadır.

Ann Catrein Jacobsen – İç tasarım – judel/vrolijk & co

"Şu an kafamızdaki tüm fikir ve yeni malzemelerin sonunda gerçekten nasıl bir etki yaratacağını görmek son derece heyecan verici." Modern, zamana uygun tasarımla maksimum fonksiyonellik. judel/vrolijk & co'da iç tasarımcı olarak görev alan Ann Catrein Jacobsen'in hedefi budur. Aktif bir Regatta yelkencisi olarak kendisi de yat camiasının bir parçası ve dar bir alanda tüm beklentilerin karşılanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyor. Bu bilgi Dehler 30 one design'in iç tasarımına da yansımış ve Jakobsen'in Regatta ve detaylı tasarıma yönelik tutkusu ön plana çıkmıştır.

Jan-Philipp Lüdtke – İç Tasarım – HanseYachts AG

"Ekip olarak sahiplerine Regatta'da bile mümkün olan en üst seviyede konfor sunan bir iç tasarım hazırlamayı başardık." HanseYachts AG'de iç tasarımcı olarak çalışan Jan-Philipp Lüdtke, yelken sporuyla henüz beşikteyken tanışmıştır. Daha beş yaşındayken optimist alanda en küçükler sertifikasını almıştır. Bunu çok sayıda Akdeniz ve Kuzey Denizi tekne turu ve babasıyla birlikte kendi ahşap yelkenlisini yapması takip etmiştir. Bu zengin tecrübe artık Dehler 30 one design'in geliştirme ekibine de katkı sağlamaktadır. Marangozluk eğitiminin yanı sıra çok sayıda tecrübeye de sahiptir: Jan-Philipp 2009 yılından beri HanseYachts AG'de görevdedir. Öncelikle mobilya geliştirme ve yapılandırma bölümünde müdür olarak çalışmıştır. 2016 yılından beri Tasarım ve Konsept bölümünde ekip müdürü görevini yürütmektedir. Kesin olan, hiçbir görevin onun için çok büyük olmadığıdır.

Oliver Schmidt-Rybandt – Offshore Danışman

"Böyle tecrübeli bir ekiple birlikte çalışmak ve Dehler 30 one design gibi mükemmel bir ürünü birlikte geliştirmek müthiş bir keyif." Dehler 30 one design'in gelişiminde özellikle başarılı Offshore yarışçılarının uzun yıllara dayanan tecrübe ve yetkinlikleri temel alınmıştır. Bunlardan biri de Oliver Schmidt-Rybandt'dır. Offshore danışman ve Rostocklu Speedsailing firmasının sahibi ve ortağı olarak projeye önemli ölçüde tutku ve fikir katmaktadır. Her zorlu görev için anında uygun bir çözüm sunmaktadır.

Felix Hauss – Offshore Danışman

"Evet, biz oldukça çok tekne gördük ama Dehler 30 one design çok kişinin başını döndürecektir." Rostocklu Speedsail firmasının sahibi ve ortağı olan Felix Hauß, dümenin nasıl ele alınacağını ve açık denize nasıl çıkılacağını gayet iyi bilmektedir. Volvo Ocean 60 ve Ocean Racing Multihull Association model üç tekneli katamaran gibi teknelerdeki uzun yıllara dayanan tecrübesi de bunun kanıtıdır. Özellikle ilk test sürüşleri söz konusu olduğunda, yarışçı ve Offshore danışmanın tutkusu ve yetkinliği Dehler 30 one design projesini mükemmel son fırça darbeleriyle zenginleştirmektedir.

Rene Becker – Geliştirme – HanseYachts AG

"Benim için yenilikçi bir projede yer almak heyecan verici bir olaydır." Maksimum performans ve üst seviyede verim: Rene Becker, yelkenli teknelerin tahrik konseptleri ve motor kurulumları konusunda yetkili kişidir. Mühendislik masterine sahip olan ve HanseYachts AG'de geliştirici olarak çalışan Becker, projede teknik konuları takip etmektedir: Tasarım, detaylandırma, modelleme ve dokümantasyon. Özellikle yeni tahrik mucizemiz olan Dehler Stealth Drive'de bizim için bu uzmanlık son derece önemlidir

Stephan Eigendorf – GFK Teknik ve Alet İmalatı Müdürü – HanseYachts AG

"Sonunda böyle homojen bir yapı oluşturan çok sayıdaki küçük faktörün ve farklı malzemelerin yan yana gelmesinden çok hoşlanıyorum." HanseYachts AG'de GFK teknik ve alet imalatı müdürü olan Kanadalı Stephan Eigendorf Dehler 30 one design projesinde özellikle geniş tecrübesi, teknik bilgi birikimi ve yüksek kaliteli malzeme seçimi ile üretim yöntemleriyle dikkat çekmektedir. Tekne yapımı ve tekne tamiri konusundaki uzun yıllara dayanan uluslararası alandaki uzmanlığından şu an özellikle Dehler 30 one design'in şekil yapımında yararlanmaktayız. Özellikle mesleki bilgi birimi ve üst seviyedeki titizliği sayesinde bu derece yüksek kaliteli bir gövde elde edilmiştir.

Jens Kuphal – Offshore Danışman – Offshore Team Germany

"Teknenin sudaki faaliyetini merakla bekliyorum. Sonunda tekrar Made in Germany kalitesinde bir One-Design'e kavuştuk." Offshore Team Germany'nin Offshore müdürü olan Jens Kuphal'ın takip ettiği vizyon nettir: Alman yelkenli teknolojisini açık deniz alanında kalite standardı olarak sabitlemek. Dehler 30 one design gibi yenilikçi bir proje ise Regatta ve açık deniz yelkencisi olan Kuphal'ın tutkusunu tam olarak dile getirmektedir. Offshore danışman bu bağlamda özellikle ekip ve üretim yönetimi konusundaki ve Dehler 42 Competition'da Intermezzo Racing Team'in kaptanı olarak uzun yıllara dayanan tecrübelerinden yararlanmaktadır.

Peter Meyer – Satınalma – HanseYachts AG

"Özellikle de bu kadar tecrübeli bir hedef grubuna yönelik bir projede doğru malzemelere ve bu tür tekneler için doğru bileşenlere dikkat etmek çok önemlidir." HanseYachts AG'de satınalma müdürü olan Peter Meyer'in yat sektöründe 20 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Meyer, Alman Soling Milli Takımında aktif bir Regatta yelkencisi, teknik satın alma ve satış konusunda olağanüstü bilgi birimine sahip bir insan ve üretim artışı ve optimizasyonu konusunda saygın bir uzmandır. Hiç şüphe yok ki, bu seviyede bir branş, ürün ve marka bilgisi, Dehler 30 one design projesini önemli ölçüde ilerletecektir.

Katja Siegel – Pazarlama ve İletişim Müdürü – HanseYachts AG

Hiçbir şey bizi bu iki kelime kadar hırslandırmıyor: Mümkün değil. Bu kelimeleri duyduğumuzda, imkansızı mümkün hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ekip olarak bu yön gösterici projenin arkasında tutkuyla duruyoruz. Katja Siegel tüm konularda başvurulabilecek kişidir. HanseYachts AG'nin pazarlama ve iletişim müdürü olarak projeyi dışarıya tanıtmak için tüm ipler elindedir. Katja ve ekibi Dehler 30 one design çalışmasına özellikle tersane iletişimi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi ve aktif yelkenci olarak bilgi birikimiyle katkı sağlamıştır. Boş günlerinde genelde klasik ahşap yelkenlisinde vakit geçirmektedir.

Hayalinizdeki Dehler   için özel sunum

Book a private tour

Sizi hayalinizdeki yatta tamamen size özel hazırlanmış yat şovuna davet ediyoruz. Dehler bayiniz istediğiniz model Dehler yatında sizin için özel bir sunum hazırlamaktan ve tüm detayları güvertede açıklamaktan memnuniyet duyacaktır. Bu esnada herhangi bir zaman baskısı altında olmayacaksınız ve elbette tüm sağlık kurallarına uyulacaktır. Hemen şimdi istediğiniz randevuyu alın ve hayran kalmaya hazır olun!

360° GÖRÜNÜM

Yeni 360 derecelik panoramalarımızla evinizden rahatça en sevdiğiniz Dehler çevresinde kişisel turunuza başlayın. İhtiyacınız olan tüm zamanı ayırın ve büyüleyici ayrıntılardaki her ayrıntıyı keşfedin. Güverte altında gezinmenin keyfini çıkarın.

DIŞ  VURGULAMAK

Liferaft stowage – Lid up and it’s ready

The liferaft. Nobody wants to use it but everyone wants to know it will work flawlessly if deployed. All crewmembers must be able to release and activate the liferaft in all conditions and without help.
When it comes to safety, we leave nothing to chance. With a dedicated storage space at the stern, the liferaft couldn’t be easier to access. Just a few simple steps and it is ready for use.

Twin rudder and lead keel – a lateral plan that doesn’t compromise

The Dehler 30 one design is also engineered for top performance below the waterline. The uncompromising lateral plan includes a 2.2m-deep T-keel with lead bulb and twin rudders.
The composite keel consists of two segments: the upper part is formed of a hollow, extruded aluminium fin. Bolted beneath that is a streamlined lead bulb which puts 900kg at the deepest point of the keel for maximum efficiency. And the result? Our lightest ever fin, whose connecting webs allow flexion for great strength and correspondingly low weight. The lead bulb guarantees a high righting moment and tremendous speed potential.
Double is better: twin rudders are much more stable. Even at high speed, and especially when the boat surfs, there is always a rudder in the water to ensure full control. And when the lee rudder is fully immersed, you reduce the wetted area to a minimum.

Cockpit stowage – Everything in the locker

As racers know, storage space in the cockpit can be in seriously short supply when you’re cruising. We want to change that. The locker situated behind the steering linkage is watertight and secured by a transparent deck hatch.

Instrument Rack – The security centre

The instrument rack is the be-all and end-all for safety on board: at the stern, it carries all the safety and communication gear.
In an emergency, seconds often count. That's why at Dehler we rigorously combine technical innovations with maximum safety. Both lifebuoy and Epirb can be reached and activated with simple movements. Positioning aft above the transom ensures the best view and maximum coverage of the sky for SatNav / satellite communication.

Warm anti-slip in the cockpit - Safety can also be comfortable

Who hasn’t suffered bruises and numb legs while sailing? We have now developed a remedy: soft antislip patches on the cockpit benches and the cockpit sole between the traveller and the companionway. The insulating properties of these patches stops you from chilling down during long passages seated. It should turn a nap during the off-watch into a near spa experience!

Main sheet with 4:1 and 16:1 purchase – The accelerator

Perfect power transmission in every situation. The choice of coarse or fine trim on board optimises handling during manoeuvres.
4:1 is best when it comes to speed in the turn. Need strength or sensitivity? Then the fine tuning possible through the 16:1 purchase comes into play. Especially useful for precise trim in the fathead main to build up pressure, or to spill wind in the gusts.

External helm system - Full access and optimal control

Good technology shouldn’t be hidden. The helm system of the Dehler 30 one design is all above the deck. Everything at a glance and easily accessible - this is how to keep repairs and maintenance simple.
Central tiller steering makes efficient use of space, with short routes and the easiest handover to another crew member. Whether alone or crewed, the boat is easy to manoeuvre. Fast, safe and effective - an unbeatable combination.

Adjustable footrests – Lock it down so you don’t lose it!

It is often little things that make the difference between victory and defeat. Individually adjustable foot rests for the helmsman offer optimal support at any time, in any conditions. Better ergonomics keep you more comfortable so you can stay on the helm longer, stay focused and above all, stay bang on course. Just become one with the boat.

Dehler Stealth Drive – Streamlined wonder

A drive concept that only comes to the fore when needed. For this purpose, we pair a small diesel engine (10 hp) with a retractable shaft, which is controlled by a lever in the cockpit. This new drive concept is typically Dehler: designed for mass production and easy maintenance. The Dehler Stealth Drive - a true Dehler innovation with great impact.
To use the engine, a simple pull on the lever is enough: the drive train folds down and the boat is ready to go under power. When folded, the shaft and prop tuck up inside the hull, hermetically sealed behind a cover. No water resistance and no chance that nets, seaweed or other foreign objects could tangle the prop and slow you down. Since no stern gear is being hauled through the water when sailing, we can even spec a fixed propeller with higher efficiency than a folding prop. A fixed prop on a raceboat of this calibre? It seems wrong, but we’ve found a way to do it! *
* Connoisseurs know: Dehlers are delivered as standard with a folding propeller. Using this proprietary system, we can now deliver the first Dehler with a fixed-pitch propeller.

Integrated bulkhead instruments - Everything at a glance

Technology is an absolute given on board these days. Whether it’s a multifunction display or a simple chartplotter; a digital compass or autopilot with remote control - everything is monitored and controlled from the coachroof bulkhead. All the key data for sail trim and navigation is displayed here. Everything available at a glance and within arm’s reach.

Sliding dodger with 3D window - Keep an eye out

Everything in sight at all times. The sliding dodger with curved 3D window offers a perfect 360-degree view of the water, deck and especially rigging – all from the protected companionway. Out of the wind and weather, it offers shelter and reliable cover, without cutting contact with the outside world.
A pleasant side effect: more headroom and natural light in the companionway.

Category A Offshore – Sailing without limits

The Dehler 30 one design is uncompromising. Thanks to its high-quality composite build, the boat has great structural strength, but displaces just 2.8 tonnes. It will prove itself in offshore and coastal regattas.
The easy-to-trim monolithic carbon rig and its aluminium boom extend to the maximum length allowed in category A. And with its deck-stepped mast, there is no possibility of water leaking below. So there is nothing to stop the boat competing in regattas open only to category A yachts.

Double-handed – Optimised for small crews

This high performance offshore one design is optimised for shorthanded crews. Here, the 9.14m length and 3.25m beam of the Dehler 30 one design sets new standards and delivers the perfect boat to match the growing passion for double-handed racing.
Our focus on deck has been ease of handling and an efficient layout for the crew to work together. The simple-to-use 200-litre ballast tanks provide additional stability for small crews. One-up or with crew, the best possible trim is always guaranteed.

Railing in black - Sexy security

Pulpit, pushpit and stanchions in black. Why? Not only does it look pretty damn good, supporting the overall style of the boat, it also eliminates that distracting gleam which can take your mind off the essential: winning the race!

Serial number in the deck - Tell us who you are

Especially on long passages, conditions can be rough. We say Safety First. Set into the deck, a soft, non-slip neoprene patch provides additional support when crew are working on the foredeck.
The patch also bears the hull number in large digits. This is a common feature in many offshore classes, ensuring the boat can be identified from the air.

Hull shape - Ready to race

Even at first glance, it is clear: from the transom to the bowsprit, this is 10.22m of pure racing DNA. The long, straight hull with pronounced chines aft is vacuum infused in E-glass, serving to increase the dimensional stability and visibility on the water. The sheer stern has the benefit of minimising the wetted area of the lateral plan and keeping the boat stable at speed. And to top it all off: a moderate scow bow, which generates dynamic buoyancy while surfing despite the steep ends. It allows the bow to cut through cross-seas with minimal resistance.
The hull is fitted with the latest version of the Dehler Carbon Cage, which evenly distributes hull loading across its high-strength structure. The result: convincing rigidity with the lowest possible weight. The Dehler 30 one design converts all forces into maximum performance.

Bowsprit with bobstay – Always a nose ahead

The Dehler 30 one design is equipped with a fixed full-carbon bowsprit. The bobstay prevents the bowsprit from bending under shock loads when using the Gennaker or Code Zero, so all the pressure is converted to speed.
When cruising or manoeuvring in a tightly-packed harbour, the bowsprit can be easily removed and later replaced.

EXTERIOR GALLERY

İÇ  VURGULAMAK

Aft cabins – Make the most of a broad stern

Through the aft bulkhead, you reach the aft cabins on each side. The berths measure a generous 2m long by 1.1m wide at the head, tapering to 80cm, so you will find everything necessary for a peaceful night’s rest or a quick nap on the windward leg of the race. The inside of the hull is lined with a modern mesh material, so you can lean comfortably against it. Smaller belongings find a home behind the fiddle on the shelf; larger ones can be stowed under the bunk cushions. Functional, yet comfortable.

Engine compartment - Direct access

Between the two aft berths and the companionway is the technical space, accessible from both sides. From here, the engine and the seawater valve are easy to maintain. The area between the bunks and above the Dehler Stealth Drive Tunnel is not wasted, either. Here practical, optional transport boxes provide space for personal items. Everything sorted thematically in easy reach.

Electric Panel - The communications centre

Keep an eye on everything, even below decks. From VHF radio to battery management; switchboard and circuit breakers to mobile phone chargers (12v and USB ports), all wiring comes back to here.
Whether it’s entertainment in port or hard facts on the high seas, the electric panel integrated into the bulkhead provides the perfect overview.

Lightweight GRP sandwich bulkheads ¬- Less is more

The lightweight construction concept of the Dehler 30 one design doesn’t stop at the bulkheads. Consistency down to the smallest detail. The E-glass sandwich bulkheads offer maximum strength with low weight. Rig loading from the deck-stepped mast is optimally transferred to the keel section. Another advantage: unlike the traditional wooden core, the foam core hardly absorbs any water.

Storage shelf with internal storage space

Order is half of life - especially below decks. A lightweight shelf with internal storage offers enough space for the essentials. Safe and compact, various items can be stored.

Integrated companionway stowage - For all your stuff

On the Dehler 30 one design, even the smallest space is used efficiently. An integrated storage space on the companionway is used to stow small items that need to be quickly and easily accessible. Things like torches, handheld VHF, sunglasses etc

Anti-slip flooring - High-tech carpet

All floor areas between the companionway and the forepeak are designed with the same anti-slip material as on deck. This not only minimises the formation of condensation, but ensures a secure footing and underlines the warmth of the space.

Freshwater tank – A real lightweight

Everyday life aboard requires fresh running water. That’s why we’ve equipped the boat with a lightweight flexible tank and an economical, manual foot pump. Fresh water can be filled directly from the deck and the tank is placed centrally, close to the boat’s centre of gravity.

Galley - Small but flexible

True comfort only comes with a well-equipped galley. Whether chilled drinks or hot snacks, everything is taken care of. The Eno gas stove with piezoelectric ignition comes with a saucepan holder. On the right of the work surface with its handrail, there is a recess for standard-sized coolers, and a 12V socket. There’s a small sink with a flexible tap and foot pump. A versatile, sliding chopping board is also part of the standard equipment, covering either a cooker or sink. There is plenty of storage space in the galley: textile zippered bags are ample for food and kitchen utensils.

Separable heads - A little luxury with little effort

Some things can’t be avoided. So that friends remain friends, there is a simple toilet solution from the aircraft industry. A lightweight fabric screen folds out on flexible hinges to separate the heads from the saloon and create some privacy. Preserve your dignity even with a larger crew on long passages.
The manual toilet is equipped with a blackwater tank and deck pump-out. Simple and clean.

Saloon - Performance without comfort? Never!

We don’t believe that comfort and powerful performance in a boat need be mutually exclusive. The Dehler 30 one design brilliantly combines clear performance features with a feel-good factor. So the open bulkheads create a bright, generous volume while at the same time saving weight. Lightweight technical materials in warm, natural tones create a surprisingly large sense of space for a boat of its size.

Lithium ion batteries - The power bank

For the first time on a Dehler boat, we are using super-light lithium-ion batteries. Installed at the lowest point of the hull, they are as weight-neutral as possible. Battery management technology is built in, and 70A alternators ensure fast charging. Lithium-ion batteries are also low maintenance and stable.

Fabric-lined hull - High-tech from the fashion world

Each cabin sports a fabric lining. In keeping with the yacht’s sporty character, we rely on a well-proven material from the sporting world to create a sense of coziness. Fashionable mesh fabric is particularly durable, stretchy and therefore ideally suited for padding the inner hull.

Moulded wooden saloon seating - Ergonomics below deck

Switch from cruising to racing mode at a stroke. Even below, the Dehler 30 one design is a master of both worlds. The saloon benches made of waterproof, real oak combine ergonomics and stability. They invite the crew to sit comfortably together or, when folded up for racing, provide ample storage space. For more comfort, the padding from the sides of the forward cabin transforms into the upholstery of the salon bench. Robust, water-repellent and easy to clean.

Table - Foldable multifunctionality

Two in one. A centrally placed bracket acts as a firm handrail and at the same time the base of the hinged table.

Large double focsle berth - play area or sail locker

Depending on requirements, the boat's great versatility once again shows itself in the forepeak. As in the saloon, a few steps are enough to switch between sport mode and cruising mode. When the berths are folded up, there is direct access to the inspection hatch of the collision bulkhead, and lots of extra storage space for sails. When cruising, the berth offers accommodation for two, with its 2.2m length and 1.8m width, tapering to 1.45m at the foot. Like the saloon, the cabin sides are lined with mesh fabric.

Collision bulkhead - Pure safety

Water ingress following a collision is a nightmare for any boatowner. To prevent the boat from flooding and to ensure the safety of the crew, the bow area is hermetically separated from the rest of the boat. A watertight inspection hatch allows maintenance and inspection of the forestay attachment.

INTERIOR GALLERY

Dehler 30 one design – detaylı sunum

Planlama, araştırma ve geliştirme yıllar aldı - ancak Dehler 30 one tasarımı beklemeye değerdi. Bu gerçek yarışçıyı maksimum eğlence için yapan özel özellikler yelpazesini kendiniz görün.

Dehler 30 one design - Rehberli tur

Dehler 30 one tasarımının etrafındaki yürüyüşünde Oliver Schmidt-Rybandt'a katılın ve gemideki hayatı hem eğlenceli hem de konforlu kılan tüm akıllı ayrıntıları öğrenin.

Dehler 30 one design - Knut Frostad röportaj

Norveçli denizci ve Navico CEO'su Knut Frostad, Dehler 30 one tasarımıyla ilgili soruları başarılı bir yelkenci perspektifinden yanıtlıyor. Tasarım, yelken planı, ekipman ve genel yerleşim planı hakkında profesyonel görüşünü veriyor. “Hoşuma gitti” diyor, “Bu tekneyi kesinlikle ailemle birlikte gezerdim. Yelken açmak eğlenceli bir tekne, yelken açmak oldukça kolay ve düzeni güvenli ve erişilebilir. "

Dehler 30 one design - YACHTtv Bölüm 1

YACHT tv'de yeni dizinin başlangıcı: Yeni Dehler 30 one tasarımını, ilk fikirden prototiple deneme sürüşüne kadar özel olarak takip ediyoruz!

Dehler 30 one design - YACHTtv Bölüm 2

YACHT tv, Dehler 30 one tasarım maketinin etrafına bakıyor. 1: 1 ölçekli model, iç mekanda yürümeyi ve deneyimlemeyi mümkün kılar.

Dehler 30 one design - YACHTtv

Dehler 30 one design - YACHTtv Bölüm 4

Greifswald tersanesine yaptığı dördüncü ziyarette YACHT tv, daha önce sadece maketler ve modeller gördükleri bitmiş bir tekne bulur.

Dehler 30 one design - YACHTtv Bölüm 5

YACHT tv, tamamlanmış ilk Dehler 30 one tasarımını ziyaret ediyor ve sonunda onun elementinde.

Dehler 30 one design - Yacht Ölçek

Alman Yacht TV, Dehler 30 one tasarımının geliştirme sürecine, sonunda büyük Yat testine hazır olmadan önce birkaç ay boyunca eşlik etti.

Dehler 30 one design - Klibi başlat

Yıllarca süren planlama, araştırma ve geliştirmeden sonra, ilk Dehler 30 one tasarımı nihayet piyasaya sürüldü. Üretim salonundan elementine dokunduğu ilk ana kadar ona eşlik edin.

Dehler 30 one design - Öğütme Süreci

Mükemmel tasarım, mükemmel uygulama gerektirir. Hassas freze makinemiz bunu mümkün kılar.

Dehler 30 one design - Dehler Stealth Drive

Bu çaptaki bir yarış teknesinde sabit bir destek mi? İmkansız görünüyor, ancak bunu yapmanın bir yolunu bulduk. Dehler Stealth Drive - büyük etkiye sahip gerçek bir Dehler yeniliği.

INDIR   EVRAKLAR

Dehler 30 one design Özellik ve Ölçüler | Dehler
Dehler 30 one design broşür | REKABET İÇİN DOĞDU. KONFOR İÇİN ÜRETİLDİ. Dehler 30 one tasarımı, yüksek performanslı bir yattır. Kendini işine adamış uzman ekibimiz, en son teknolojiyi kullanarak hız ve yol tutuşu arasında optimum dengeyi sağlayan bir tekne yarattı. Judel / vrolijk & co'dan dünyaca ünlü yat tasarımcıları. ve Speedsailing Rostock'tan yelken simgeleri Dehler geliştirme ekibini destekledi. Başarılı yarışçı Karl Dehler'in proje yönetimi altında ekip, yenilikçi ve benzersiz bir vizyonu hayata geçirdi. Regatta profesyonel veya amatör denizci - yeni sınırlara güvenli ve tam kontrol altında ulaşılabilir. Yani, daha az çalışın - daha çok yelken açın! | Dehler
Dehler Quantum Sails Manuel 2020-21 | Dehler
Dehler 30 one design | ORC / IMS Sertifika | Dehler
Dehler 30 one design Yelken planı | teknik | Dehler
Dehler 30 one design Yelken planı | Konvansiyonel | Dehler
Dehler 30 one design Yelken çalışma kitabı Quantum Sails | Yelken kitabı "yarış" ve başlangıç ​​paketi Quantum yelkenleri | Dehler
Dehler 30 one design | Stealth Drive | Dehler
Dehler 30 one design Yelken Kitabı | Elvström Sails | Dehler
Dehler 30 one design Yelken Kitabı | Northsails | Dehler
Dehler 30 one design Hız kılavuzu | Dehler
Dehler 30 one design Güverte ve Gövde planı | Teknik | Dehler
Dehler 30 one design gövde planı | Teknik | Dehler
Dehler Renk Kartelası | Dehler görünümünüzü tercihlerinize göre kumaşlar, renkler ve malzemelerle tasarlayın. | Dehler
Sail racing yacht Interior Layout
Dehler 30 one design Güverte | Dehler

Dehler 30 one design Özellik ve Ölçüler

Dehler 30 one design broşür

REKABET İÇİN DOĞDU. KONFOR İÇİN ÜRETİLDİ. Dehler 30 one tasarımı, yüksek performanslı bir yattır. Kendini işine adamış uzman ekibimiz, en son teknolojiyi kullanarak hız ve yol tutuşu arasında optimum dengeyi sağlayan bir tekne yarattı. Judel / vrolijk & co'dan dünyaca ünlü yat tasarımcıları. ve Speedsailing Rostock'tan yelken simgeleri Dehler geliştirme ekibini destekledi. Başarılı yarışçı Karl Dehler'in proje yönetimi altında ekip, yenilikçi ve benzersiz bir vizyonu hayata geçirdi. Regatta profesyonel veya amatör denizci - yeni sınırlara güvenli ve tam kontrol altında ulaşılabilir. Yani, daha az çalışın - daha çok yelken açın!

Dehler Quantum Sails Manuel 2020-21

Dehler 30 one design

ORC / IMS Sertifika

Dehler 30 one design Yelken planı

teknik

Dehler 30 one design Yelken planı

Konvansiyonel

Dehler 30 one design Yelken çalışma kitabı Quantum Sails

Yelken kitabı "yarış" ve başlangıç ​​paketi Quantum yelkenleri

Dehler 30 one design

Stealth Drive

Dehler 30 one design Yelken Kitabı

Elvström Sails

Dehler 30 one design Yelken Kitabı

Northsails

Dehler 30 one design Hız kılavuzu

Dehler 30 one design Güverte ve Gövde planı

Teknik

Dehler 30 one design gövde planı

Teknik

Dehler Renk Kartelası

Dehler görünümünüzü tercihlerinize göre kumaşlar, renkler ve malzemelerle tasarlayın.

Dehler 30 one design İç mekan düzeni

Dehler 30 one design Güverte

DEHLER YARIŞ DYNASTY   one design

Almanya'dan One Design: "Ev rahatlığı kazanmaya yardımcı olur"

1977'de bir inat olarak ortaya çıkan hareket, Alman tekne yapımı için yön belirleyici olmuştur. Bu adım, Made in Germany kalitesine sahip One Design seri yapımın onlarca yıla dayanan tarihinin temelini oluşturmuştur. Willi Dehler daha o yıllarda bile Regatta teknelerinin sadece Regatta yarışları gibi tek bir hedef için yapılmasını kabul etmek istememişti. Onun aklında daha fazlası vardı. Vizyonu, konforlu Regatta yatlarıydı.
Yola efsanevi Sprinta Sport ile çıkılmıştır. Bu model, gerçek bir Regatta havasına sahip küçük bir kabin kruvazörüydü. IOR sistemine göre 4. sınıfta başarıyla yelkenle ilerleyen ilk ağır kruvazör birim sınıfı olarak kabul edilmiştir. Dehler modern malzemeler ve normalde sadece büyük teknelerde kullanılan sağlam bileşenler kullanarak daha henüz o tarihlerde bile seri tekne yapımında öncü olmuştur. Bu şekilde 500 tekne yapılmış ve yoğun bir yelkenli havası esmiştir.
Bunun sonucunda uzun teknelere yönelik rağbet takip edilmiş ve programa başka birim sınıfları da alınmıştır. 1980 yılında buna birim sınıfında bir seri üç çeyrek tonluk olan DB1 eklenmiştir. Daha henüz o tarihte bile bu modelin sadece başarılı bir yelkenli olmakla kalmadığı, aynı zamanda ev konforu da sunduğu görülmüştür. Dehler sonrasında birim sınıfı olmayan DB2 sayesinde dünya şampiyonu unvanını elde etmiştir.
Dehler 30 one design ise uzun bir aradan sonra başarılı öncü modellerin hedef fikrine uygun tasarlanmıştır: Aynı zamanda tur yelkenlisi olarak da kullanılabilen yüksek performanslı bir tekne yaratmak. Ek olarak fonksiyon ve konfor bakımından mükemmelleştirilmiş bir kombinasyon oluşturmaktadır. Tekne konseptinin her ayrıntısı hiç olmadığı kadar maksimum performansa odaklıdır ve bu esnada konfordan da ödün vermemektedir. Cruiser-Racer adeta Racer-Cruiser'e dönüşmüştür.

Sprinta Sport

IOR sistemine göre 4. sınıfta başarıyla yelkenle ilerleyen ve tur yelkenlisi olarak sık kullanılan, son derece başarılı ilk ağır kruvazör birim sınıfıdır. Bu modelden 500 birim üretilmiştir. Hedef: Standart yerine klas.

db1

Uluslararası alanda başarı elde eden, seri birim sınıfına dahil ilk seri üç çeyrek tonluk tekne. Güverte altında komple yetkin bir donanım. Gvertede ise sportif yelkencilik ve kolay kullanım için yenilikçi bir tasarım.

Dehler 30 one design

Gerçek Dehler performans genlerine sahip progresif bir Racer-Cruiser geliştirmesi. Dehler 30 one design tavizsiz bir Double Hand Offshore teknesi olarak mümkün olan en üst seviyede konfora rağmen maksimum performansa odaklı geliştirilmiştir.

DEHLER 30 one design  YAPILANDIRICI

Dehler yatları bireysel yaşamı sevenlere uygun teknelerdir. Dehler 30 one design gibi bir One-Design tekne, tersanemizden mümkün olan en yüksek standart donanımla çıkar. Dehler 30 one design'ın standart donanımına dahil olanlar: Karbon direk, cıvadra, çift dümen, kompozit alüminyum kurşun salma, Dehler Carbon Cage ve ilk kez Dehler Stealth Drive. Dehler 30 one design'ınızı kişiselleştirmek için konfigüratörümüzü kullanın. Yeni bir renk veya farklı bir yelken ile teknenizi kişisel tasarımınıza göre oluşturun.

Dehler_30_one_design_Confi_start.png
Başla

ÖDÜLLER VE  TEST RAPORLARI

Test raporları mı arıyorsunuz yoksa bir ödül kazandığımızı mı duydunuz? Burada kalitemizin belgelerini bulacaksınız. Keyifli incelemeler ve okumalar dileriz.

de
Dehler 30 one design: Testbericht - yacht revue 19-2019 | Die Inspiration zur Dehler 30 one design holte sich Karl "Kalle" Dehler bei den Testfahrten zur Europas Yacht des Jahres vor vier Jahren in La Rochelle. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Yacht 8 - 2019 | Große Ambitionen: Mit der Dehler 30 one design will die Greifswalder Traditionsmarke eine neue Hochsee-Einheitsklasse etablieren. Die Ausrichtung ist deutlich sportlicher als bisher, zugleich soll Cruisen noch möglich sein. | Dehler
de
Dehler Range: Schwern Yachten GmbH & Co KG - Bericht Yacht 20/20 | Kenterung, Admiral's-Cup-Sieg, Fastnet-Sturm: Nicht nur als Segler hat JÜRGEN SCHWERN, 75, viel erlebt. Sein Name steht wie kaum ein anderer für den HANDEL MIT YACHTEN - seit 50 Jahren! Nun will er aufhören. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Testbericht - Segeler-Zeitung Februar 2020 | Wenn man an einem regnerischen, kalten Wintertag zum Bootstest nach Warnemünde lädt, zeugt das von viel Selbstbewusstsein. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Testbericht - Yacht 22-2019 | Konsequent beflügelt. Jungfernfahrt mit dem Prototyp der neuen Dehler-Einheitsklasse. Erstmals sind Beschläge, Rigg und Segel im Einsatz zu sehen. Wie das Boot funktioniert | Dehler
de
Dehler 30 one design: Testbericht - YACHT 24-2019 | Dehler bringt mit seinem neuen Einheitsklassenrenner ein durchdachtes und hochwertiges Boot auf den Markt, das unter Segeln maximalen Spaß bietet und dabei noch bewohnbar bleibt. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Bericht - Segel Journal 04/2019 | Racer von Dehler mit Doublehanded-Option | Dehler
de
Segelndes Kaleidoskop YACHT Nr. 17 August 2022 | Er bestreitet Regatten, entwirft Segel, entwickelt Boote - er takelt und tüdelt: Oliver Schmidt-Rybandt. Porträt eines Multitalents zu Wasser und an Land. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Bericht Teil 3 - Yacht 16-2019 | Bei einem neuen Serienboot ist der Formenbau einer der wichtigsten Produktionsschritte. Am Beispiel der Dehler 30 one design wird deutlich, welch immenser Aufwand dabei nötig ist. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Bericht - Yacht 17-2019 | Die neue Dehler 30 od wird mit einem innovativen Antrieb ausgerüstet. Die einziehbare Wellenanlage, eine der ersten in Serienreife, könnte sich schon bald auf Fahrtenbooten wiederfinden. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Testbericht - Yacht 4-2020 | Wer die YACHT regelmäßig liest, weiß über die Details dieses Bootes gut Bescheid. Schließlich haben wir die Entwciklung der Dehler 30 od von Beginn an begleitet und vergangenes Jahr in einer fünfteilige Serie dokumentiert. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Testbericht - Segeln Februar 2020 | Wenn man an einem regnerischen, kaltem Wintertag zum Bootstest nach Warnemünde lädt, zeugt das von viel Selbstbewusstsein. | Dehler
de
Dehler 30 one desig:n Testbericht - Ocean7 1/2020 | Es ist November und der frühmorgendliche Flug geht nach Hamburg. Im dann noch knapp 180 Kilometer entfernten Rostock warten die ersten beiden Prototypen der neuen Dehler 30 one design. | Dehler
de
Dehler 30 one design: Yacht 13 - 2019 | 100 Kilogramm für Komfort: Bei der Gestaltung des Interieurs der neuen Dehler 30 one design steht das Designteam vor Herausforderungen. Komfort für den Urlaubstörn bei minimalem Gewicht zwingt zu Kompromissen und Innovation | Dehler
de
Dehler 30 one design: Ankündigung - Yacht 15 - 2018 | Enthüllt! Dehlers Geheimprojekt. Mit einem leistungsstarken Hochsee-Renner setzt Dehler neue Akzente. Die YACHT begleitet die Entwicklung von Beginn an und zeigt erste Details der spannenden Konstruktion. | Dehler
da
Dehler 30 one design: BÅD Magasinet 560 | Dehler har med deres radikale doublehand-racer Dehler 30 OD gjort noget helt nyt og anderledes ikke bare for værftet men for hele branchen. Med 38 både i ordrebogen ser det til, at det tyske værft bliver belønnet for at være de modige first-movere. | Dehler
es
Dehler 30 one design: Revista - Mares Nautical Magazine N°21 | ¿Preparado para el cambio? Dequés de dos años de intensas investigaciones, diseño y desarrollo, nace el 30 OD, modelo con el que Dehler Yachts inicia un nuevo capítulo tras más de 50 años de historia. | Dehler
es
Dehler 30 one design: revista - N&Y No.46 2019 | Un barco totalmente pensado para competir, con una cubierta en la que no reina nada más que la maniobra destinada al trimado de velas | Dehler
es
Dehler 30 one design: Preview - Náutica Y Yates M@gazine - Número 43 Ano VII | EI nuevo Dehler 30 one design es un monotipo concebido para la regata pura, pero con buenas prestaciones de confort en sus interiores. | Dehler
es
Dehler 30 one design: Review - Mares No34 2020 | Dehler Yachts presanta una nueva elase Offshore One Design, centrada en las competieiones de altura, a la que pertenece este modelo, que es el barco perfecto para esa nueva generación de navegantes que adoptan el desafio de competir en alta mar. | Dehler
es
Dehler 30 one design: Review - Skipper N°446 | La experiencia de la marca Dehler, y la apuesta por las últimas tendencias, ha permitido crear el nuevo Dehler 30 One Design como una autentica máquina para que los especialistas puedan disfrutar de las grandes prestaciones. | Dehler
fr
Dehler: Voile Magazine N°300 | La valeur de Dehler tient à cette addition de détails qui fait à la fois leur modernité et leur qualité. Deux adjectifs qui ne vont pas forcément ensemble dans le nautisme et que le groupe | Dehler
fr
Dehler 30 one design: Review - LE MAG Yachting Festival Cannes 2019 | Le tout nouveau Dehler 30 one design célèbre sa première mondiale. Conçu grâce aux technologies les plus récentes, il offre un maximum de performances, associé à des manœuvres simples et garanti un confort basique et efficace. | Dehler
en
Dehler 30 one design: Review - Sailing Today 09/20 | "A radical pure-blooded racing machine": German manufacturer Dehler has stepped away from its excellent range of cruiser /racers to supply this falrly radical pure-blooded racing machine. | Dehler
en
Dehler 30 one design: Review - Seahorse International Sailing October 2019 | Beastie boy! Dehler’s return to its glory days of high-performance racers could not be more appropriately celebrated than with this dramatic new 30-footer from the design boards of Judel-Vrolijk. | Dehler
en
Dehler 30 one design: Review - SAIL Oct/Nov 20 | In one of its boldest moves yet, Germany's normally somewhat staid Dehler is now building a racing sloop it calls the Dehler 30 One Design, a boat that truly pegs the fun factor at "11." | Dehler
en
Dehler 30 one design: Review - Sailing World Magazine 2021 | Dehler
en
Dehler 30 one design: Sea Yachting Vol.14 No.6 Nov-Dec 2019 | The new Dehler 30 one design is an uncompromising offshore race boat designed for maximum performance, with single-handed and dou-ble-handed capability, at a price that seems unbelievably low. | Dehler
en
Dehler 30 one design: Skipper ONDECK 2019-'20 Winter. Issue#056 | The time has come: The extraordinary, groundbreaking project by HanseYachts is about to be launched worldwide and, being the yard’s press partner, ONDECK is ready to share some insider information. | Dehler
en
Dehler 30 one design: Yachting monthly February 2020 | Following on from the successful Sprinta Sport and DB1, Dehler is introducing a new 30ft one design focusing on two-hand longn distance sailing, principally with racing in mind. | Dehler
en
Dehler 30 one design: Search Magazine 1#2020 / Edition #77 (SE) | Dehler
hu
Dehler 30 one design: Review - AQUA Magazine No. 144 Aug-Okt-2019 | Dehler 30 one design A REGATTÁK ÚJ CSILLAGA | Dehler
it
Dehler 30 one design: Vela-e-motore N°2020 | Un piccolo e divertente racer per equipaggi in doppio e solitari. | Dehler
ja
Dehler 30 one design: Review - Kazi N°04/20 | It is a short-handed one design class that meets the criteria for adopting ofshore boats of the 2024 Olympic Games in Paris | Dehler
sv
Dehler 30 one design: Testbericht - Search Magazine 76-2019 | Dehler
tr
The Dehler 30od won the Best Boats 2021 Award | Category: Best Performance Boat 30ft or less and Systems | Dehler
tr
Sailing World Magazine (US) - Boat of the Year 2022 | Boat of the Year 202 - Category "Best Offshore Racer" | Dehler
tr
Dehler 30 one design - European Yacht of the Year 2020 | Regatta yatlar kategorisinde | Dehler
tr
Dehler 30 one design - British Yachting Awards 2019 - nominated | Racing Yacht/Sportsboat of the Year | Dehler

Dehler 30 one design: Testbericht - yacht revue 19-2019

Die Inspiration zur Dehler 30 one design holte sich Karl "Kalle" Dehler bei den Testfahrten zur Europas Yacht des Jahres vor vier Jahren in La Rochelle.

Dehler 30 one design: Yacht 8 - 2019

Große Ambitionen: Mit der Dehler 30 one design will die Greifswalder Traditionsmarke eine neue Hochsee-Einheitsklasse etablieren. Die Ausrichtung ist deutlich sportlicher als bisher, zugleich soll Cruisen noch möglich sein.

Dehler Range: Schwern Yachten GmbH & Co KG - Bericht Yacht 20/20

Kenterung, Admiral's-Cup-Sieg, Fastnet-Sturm: Nicht nur als Segler hat JÜRGEN SCHWERN, 75, viel erlebt. Sein Name steht wie kaum ein anderer für den HANDEL MIT YACHTEN - seit 50 Jahren! Nun will er aufhören.

Dehler 30 one design: Testbericht - Segeler-Zeitung Februar 2020

Wenn man an einem regnerischen, kalten Wintertag zum Bootstest nach Warnemünde lädt, zeugt das von viel Selbstbewusstsein.

Dehler 30 one design: Testbericht - Yacht 22-2019

Konsequent beflügelt. Jungfernfahrt mit dem Prototyp der neuen Dehler-Einheitsklasse. Erstmals sind Beschläge, Rigg und Segel im Einsatz zu sehen. Wie das Boot funktioniert

Dehler 30 one design: Testbericht - YACHT 24-2019

Dehler bringt mit seinem neuen Einheitsklassenrenner ein durchdachtes und hochwertiges Boot auf den Markt, das unter Segeln maximalen Spaß bietet und dabei noch bewohnbar bleibt.

Dehler 30 one design: Bericht - Segel Journal 04/2019

Racer von Dehler mit Doublehanded-Option

Segelndes Kaleidoskop YACHT Nr. 17 August 2022

Er bestreitet Regatten, entwirft Segel, entwickelt Boote - er takelt und tüdelt: Oliver Schmidt-Rybandt. Porträt eines Multitalents zu Wasser und an Land.

Dehler 30 one design: Bericht Teil 3 - Yacht 16-2019

Bei einem neuen Serienboot ist der Formenbau einer der wichtigsten Produktionsschritte. Am Beispiel der Dehler 30 one design wird deutlich, welch immenser Aufwand dabei nötig ist.

Dehler 30 one design: Bericht - Yacht 17-2019

Die neue Dehler 30 od wird mit einem innovativen Antrieb ausgerüstet. Die einziehbare Wellenanlage, eine der ersten in Serienreife, könnte sich schon bald auf Fahrtenbooten wiederfinden.

Dehler 30 one design: Testbericht - Yacht 4-2020

Wer die YACHT regelmäßig liest, weiß über die Details dieses Bootes gut Bescheid. Schließlich haben wir die Entwciklung der Dehler 30 od von Beginn an begleitet und vergangenes Jahr in einer fünfteilige Serie dokumentiert.

Dehler 30 one design: Testbericht - Segeln Februar 2020

Wenn man an einem regnerischen, kaltem Wintertag zum Bootstest nach Warnemünde lädt, zeugt das von viel Selbstbewusstsein.

Dehler 30 one desig:n Testbericht - Ocean7 1/2020

Es ist November und der frühmorgendliche Flug geht nach Hamburg. Im dann noch knapp 180 Kilometer entfernten Rostock warten die ersten beiden Prototypen der neuen Dehler 30 one design.

Dehler 30 one design: Yacht 13 - 2019

100 Kilogramm für Komfort: Bei der Gestaltung des Interieurs der neuen Dehler 30 one design steht das Designteam vor Herausforderungen. Komfort für den Urlaubstörn bei minimalem Gewicht zwingt zu Kompromissen und Innovation

Dehler 30 one design: Ankündigung - Yacht 15 - 2018

Enthüllt! Dehlers Geheimprojekt. Mit einem leistungsstarken Hochsee-Renner setzt Dehler neue Akzente. Die YACHT begleitet die Entwicklung von Beginn an und zeigt erste Details der spannenden Konstruktion.

Dehler 30 one design: BÅD Magasinet 560

Dehler har med deres radikale doublehand-racer Dehler 30 OD gjort noget helt nyt og anderledes ikke bare for værftet men for hele branchen. Med 38 både i ordrebogen ser det til, at det tyske værft bliver belønnet for at være de modige first-movere.

Dehler 30 one design: Revista - Mares Nautical Magazine N°21

¿Preparado para el cambio? Dequés de dos años de intensas investigaciones, diseño y desarrollo, nace el 30 OD, modelo con el que Dehler Yachts inicia un nuevo capítulo tras más de 50 años de historia.

Dehler 30 one design: revista - N&Y No.46 2019

Un barco totalmente pensado para competir, con una cubierta en la que no reina nada más que la maniobra destinada al trimado de velas

Dehler 30 one design: Preview - Náutica Y Yates M@gazine - Número 43 Ano VII

EI nuevo Dehler 30 one design es un monotipo concebido para la regata pura, pero con buenas prestaciones de confort en sus interiores.

Dehler 30 one design: Review - Mares No34 2020

Dehler Yachts presanta una nueva elase Offshore One Design, centrada en las competieiones de altura, a la que pertenece este modelo, que es el barco perfecto para esa nueva generación de navegantes que adoptan el desafio de competir en alta mar.

Dehler 30 one design: Review - Skipper N°446

La experiencia de la marca Dehler, y la apuesta por las últimas tendencias, ha permitido crear el nuevo Dehler 30 One Design como una autentica máquina para que los especialistas puedan disfrutar de las grandes prestaciones.

Dehler: Voile Magazine N°300

La valeur de Dehler tient à cette addition de détails qui fait à la fois leur modernité et leur qualité. Deux adjectifs qui ne vont pas forcément ensemble dans le nautisme et que le groupe

Dehler 30 one design: Review - LE MAG Yachting Festival Cannes 2019

Le tout nouveau Dehler 30 one design célèbre sa première mondiale. Conçu grâce aux technologies les plus récentes, il offre un maximum de performances, associé à des manœuvres simples et garanti un confort basique et efficace.

Dehler 30 one design: Review - Sailing Today 09/20

"A radical pure-blooded racing machine": German manufacturer Dehler has stepped away from its excellent range of cruiser /racers to supply this falrly radical pure-blooded racing machine.

Dehler 30 one design: Review - Seahorse International Sailing October 2019

Beastie boy! Dehler’s return to its glory days of high-performance racers could not be more appropriately celebrated than with this dramatic new 30-footer from the design boards of Judel-Vrolijk.

Dehler 30 one design: Review - SAIL Oct/Nov 20

In one of its boldest moves yet, Germany's normally somewhat staid Dehler is now building a racing sloop it calls the Dehler 30 One Design, a boat that truly pegs the fun factor at "11."

Dehler 30 one design: Review - Sailing World Magazine 2021

Dehler 30 one design: Sea Yachting Vol.14 No.6 Nov-Dec 2019

The new Dehler 30 one design is an uncompromising offshore race boat designed for maximum performance, with single-handed and dou-ble-handed capability, at a price that seems unbelievably low.

Dehler 30 one design: Skipper ONDECK 2019-'20 Winter. Issue#056

The time has come: The extraordinary, groundbreaking project by HanseYachts is about to be launched worldwide and, being the yard’s press partner, ONDECK is ready to share some insider information.

Dehler 30 one design: Yachting monthly February 2020

Following on from the successful Sprinta Sport and DB1, Dehler is introducing a new 30ft one design focusing on two-hand longn distance sailing, principally with racing in mind.

Dehler 30 one design: Search Magazine 1#2020 / Edition #77 (SE)

Dehler 30 one design: Review - AQUA Magazine No. 144 Aug-Okt-2019

Dehler 30 one design A REGATTÁK ÚJ CSILLAGA

Dehler 30 one design: Vela-e-motore N°2020

Un piccolo e divertente racer per equipaggi in doppio e solitari.

Dehler 30 one design: Review - Kazi N°04/20

It is a short-handed one design class that meets the criteria for adopting ofshore boats of the 2024 Olympic Games in Paris

Dehler 30 one design: Testbericht - Search Magazine 76-2019

The Dehler 30od won the Best Boats 2021 Award

Category: Best Performance Boat 30ft or less and Systems

Sailing World Magazine (US) - Boat of the Year 2022

Boat of the Year 202 - Category "Best Offshore Racer"

Dehler 30 one design - European Yacht of the Year 2020

Regatta yatlar kategorisinde

Dehler 30 one design - British Yachting Awards 2019 - nominated

Racing Yacht/Sportsboat of the Year

CHARTER SEA TRIAL

açık deniz yat yelken yarışı test günü

Baltic Sea – speedsailing.de

Dehler 30 one design seni bekliyor! Speedsailing.de, Rostock şehir limanındaki üssünden yeni açık deniz yatıyla test sürüşleri sunuyor. Yeni standart sınıfı Warnemünde'de deneyimli kaptanlarla birlikte test edin veya Baltık Denizi kıyısı boyunca bir test montajı sırasında Racer-Cruiser'ı zirveye çıkarın. Kuzey Almanya suları, yatın yarış özelliklerini test etmek için ideal koşullar sunuyor. Deneyimli Ocean Racer denizcilerine küçük bir ekiple Dehler 30 one design'ı nasıl güvenle manevra yapabileceklerini, Dehler Stealth Drive'ı nasıl çalıştırabileceklerini veya trim ekipmanından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini göstermelerine izin verin. İster profesyonel bir kaptanla eğitim, ister charter veya saatlik deneme yelkeni olsun - şimdi randevunuzu isteyin, ekip size memnuniyetle zaman ayıracaktır!

Baltic Sea - crazyboats.de

Dehler 30 one design kampanyasının yüzü ve başarılı mini-transat denizcisi olarak Andreas Deubel, yarışçı-kruvazör ile yakından bağlantılıdır. Teklifinin adı “crazyboats.de” programı yansıtıyor çünkü yatının heyecan verici tasarımı tüm gözleri üzerine çekiyor. Rostock'taki üssünde tam donanımlı yatında mevsimlik ve günlük kiralama, bireysel koçluk (tek elli, iki elli, çok kişilik ekipler) ve hız denemeleri gibi takım etkinlikleri sunmaktadır. “Heyecanlı ol - çıldır” sloganına sadık kalarak deneyimli denizcilerin kalplerini daha hızlı attırmakla kalmaz, yelkencilik becerileri olmasa bile kaptan sayesinde heyecan verici bir günün önünde hiçbir şey duramaz. Şimdi bireysel teklifinizi isteyin ve yarışçı-kruvazörün sunduğu gücü kendiniz test edin!

Cyclades and Aegean Sea - FastSailing

FastSailing.gr ile Yunanistan'da Dehler 30 one design'ı kiralayın ve dünyanın en iyi yelken alanlarından birinde açık deniz yatını deneyimleyin. Kiklad Adaları ve Ege Denizi çevresindeki bölge, sürekli rüzgarları, sayısız adası ve korunaklı koyları ile tanınır. İster tek başına ister mürettebatlı bir denizci olun, yatı bir deniz denemesi için kiralayın veya Ege 600, Hydra Yarışı, Ege Rallisi, Kiklad Yarışı veya Rodos Kupası gibi yerel yarışlardan birine hak kazanın. Hazırlanırken FastSailing, size yatı maksimum performansa nasıl getireceğinizi gösterecek olan bireysel yat eğitimi için memnuniyetle bir kaptan organize edecektir. Tüm kiralık yatlar, bir dizi yüksek kaliteli Kevlar yelkeniyle donatılmıştır ve otopilot ve harita çizici dahil olmak üzere eksiksiz ekipman sunar. Maksimum performans için optimize edilmiş en modern yatlardan birine yelken açmanın ne demek olduğunu kendiniz öğrenin ve şimdi randevunuzu isteyin!

Athens – Offshore Racing Charter

Offshore Racing Charter in Athens offers interested sailors the opportunity to sail the Dehler 30 one design in the Mediterranean Sea. Gain first experiences on board with your team and get familiar with the Quantum sail sets, the fold-out propulsion and the water ballast system. Experience the advantages of the "Dehler Stealth-Drive" and combine jib, staysail, Code Zero as well as the different Downwind sails for the optimal speed. On request, an experienced skipper will accompany you and instruct you on the yacht. Would you like to experience the Dehler 30 one design in direct comparison? Book a place as a crew member on a Mediterranean regatta via Offshore Racing Charter and convince yourself of their racing qualities. Make an appointment now for an unforgettable sailing experience!