Yüksek performanslı yelkenli tekneniz için en iyi yeni teknoloji

MyDehler   Safety Cloud

Denizde daha fazla hizmet, güvenlik ve eğlence için geleceğe yön veren teknolojiler

Dehler yatları, performansı ve eşsiz tasarımı en modern navigasyon elektroniği ile birleştirmektedir. Yeni geminizi My Safety Cloud donanımı ile donatarak yatçılık deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın - Yat konfigüratörümüzde seçenek olarak sunulan ve 30 günlük ücretsiz deneme aboneliği içeren.

MyDehler Safety Cloud donanımı yat elektroniğine bağlanmakta ve mobil ağ üzerinden dünya ile iletişim kurabilmektedir. Dehler yatları açık denizdeyken, veriler kaydedilmekte ve tekrar bir mobil ağ algılandığında derhal işleme alınmaktadır. Böylelikle hiçbir veri kaybolmaz. Daha eski Dehler modelleri için web mağazası veya Dehler satıcıları üzerinden bir MyDehler Safety Cloud donatım paketi temin edilebilmektedir.

MyDehler Safety Cloud, kullanıcılar için yatta hizmet, emniyet ve eğlenceyi önemli oranda arttıran toplam dokuz yeni fonksiyon sunmaktadır.

Sensörler yelkenli yatlarınızın önemli cihazlarını izler

Sensörler

tüm önemli cihazları izle

Yeterince temiz su depolandı mı? Dizel deposu hala dolu mu? Yat akülerinin şarjı var mı? MyDehler Safety Cloud sayesinde yattaki şarj ve doluluk seviyeleri sorunsuzca akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilmektedir. Böylelikle Dehler sahipleri her zaman ve her yerde motorlu yat gezilerini mükemmel bir şekilde hazırlayabilirler. Ve rahatça keyfini çıkarabilirler.

Sensörler yattaki tüm önemli cihaz ve şarj durumlarını kontrol altında tutmaktadır. Kritik değerlerin altına düşüldüğünde, MyDehler Safety Cloud alarm verir. Dehler’un sahibi, cep telefonuna gönderilen bir bildirimle bilgilendirilmekte ve kişi derhal harekete geçebilmektedir.

Standart olarak motor verileri (tork, sıcaklık, çalışma saatleri), motor ve servis akülerinin şarj durumları, kara akımı, plotter verileri ve sintine pompası belirlenmektedir. Sintine pompası harekete geçtiğinde Dehler sahibine akıllı telefonu üzerinden derhal bir bildirim gitmektedir.

Opsiyonel olarak bazı Dehler yatları CZone digital switching ile donatılmıştır. Bu fonksiyonda ek olarak temiz su ve dizel dolum seviyeleri de belirlenmektedir.

Trips the digital eLogBook

Geziler

dijital eLogBook

İster kısa geziler, ister büyük yolculuklar olsun: eLogBook geride bırakılan her deniz milini otomatik olarak kayda almaktadır. Yatın pozisyonunu, rotasını ve yolculuğunu ve daha fazlasını temelden not almaktadır. Tüm bu bilgiler, Dehler’un sahibi istediği zaman erişebilecek şekilde elektronik olarak arşivlenmektedir. Bu veriler sayesinde tüm motorlu yat gezilerinin dokümanları eksiksiz bir şekilde oluşturulabilmekte ve aynı zamanda hasar durumları da mükemmel olarak belgelenebilmekte veya tanımlanabilmektedir. Arşiv fonksiyonunun yanı sıra, günlük gezilerin ve yolculukların sosyal medya kanallarında paylaşılmasını mümkün kılan bir paylaşım fonksiyonu da mevcuttur.

Alerts everything under control

Alerts

her şey kontrol altında

MyDehler Safety Cloud’un Alert fonksiyonu akü, sintine, kara akımı, çapa ve daha fazlası için alarm bildirimleri göndermektedir. Her zaman ve her yerde. Bu sayede örneğin yanlışlıkla kara akımından ayrılmış ve çalışmayan bir buzdolabı gibi tatsız sürprizler önlenebilmektedir. Dolayısıyla rahat bir gezinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Collision-Detection fonksiyonu Dehler sahiplerine bulundukları yerdeki çarpmalar hakkında bilgi vermektedir. Başka bir yat, yerine girerken bir Dehler’a çarparsa, Dehler sahibinin cep telefonuna otomatik olarak bir bilgi mesajı gönderilmektedir. Böylelikle bir hasar durumunda, kazanın yeri ve saati doğrudan sensörler üzerinden kayıt altına alındığı ve MyDehler Safety Cloud tarafından belgelendiği için, hemen harekete geçilebilmektedir.

Geo-Fencing fonksiyonu, Dehler yatının etrafına sanal bir çit çekilmesini mümkün kılmaktadır. Bu noktada iki versiyon mevcuttur: Çapa alarmında Dehler sahibine, yatın önceden belirlenen çaptan 15 veya 100 metre ayrılması durumunda cep telefonu veya tablet üzerinden anından bir bildirim gönderilmektedir.

İkinci fonksiyon ise hemen hemen bir hırsızlık uyarı sistemine benzemektedir. Dehler, öncesinde coğrafi olarak tanımlanmış bir bölgeden ayrılırsa, sahibinin cep telefonunda otomatik olarak bir alarm uyarısı gönderilmekte ve kişi anında harekete geçebilmektedir. Çapa fonksiyonuna göre bu fonksiyon daha toleranslıdır ve örneğin liman veya marina içinde hafif pozisyon değişimlerine izin vermektedir.

Manuals accessible via smartphone

Kılavuzlar

akıllı telefon üzerinden erişilebilir

Çark nasıl değiştiriliyor? Motordaki yağ seviyesi nereden kontrol edilebiliyor? Son gezinin yol noktaları GPS’den nasıl silinebilir? Bu soruların cevapları Dehler sahipleri için artık sadece birkaç tıklama uzaktadır. Denizde veya karada olması önemli değildir.

Yer işgal eden kağıtlar mı? Kilolarca ağırlıkta belgeler mi? MyDehler Safety Cloud’de, yatta bulunan tüm ünite ve bileşenlerin el kitapları ve kullanım kılavuzları elektronik olarak kayıtlıdır. Bu bilgilere her zaman ve her yerde akıllı telefon üzerinden erişilebilmektedir.

Maintenance exactly when necessary

Maintenance

tam gerektiği zaman

Motor kaç saattir çalışıyor? Deniz valfleri ve anotlar en son ne zaman kontrol edildi? Ve yağ filtresi kaç yıllık? Bu soruların cevapları MyDehler Safety Cloud’un eService Book’unda bulunmaktadır.

Uygulamada, yatta bulunan parça ve bileşenlere dair tüm önemli bilgilerin yanı sıra özellikle motor ve akülerin bakım aralıklarına dair bilgiler de bulunmaktadır. Bir şey değiştirilmesi veya bakım görmesi gerektiğinde, Dehler sahibine akıllı telefonu üzerinden derhal bir bildirim gitmektedir. Uygulama üzerinden aynı zamanda yetkili veya en yakın Dehler satıcısından bir servis randevusu da alınabilmektedir.

eService Book otomatik olarak her zaman en güncel durumdadır ve her Dehler yatı bir satış durumunda daima bir bakım kaydına sahiptir. Şimdiye kadar yatlardaki bakım ve onarım işleri genelde zahmetli bir kağıt belgelendirme şeklinde yapılmaktaydı. MyDehler Safety Cloud sayesinde ise adeta tek bir düğmeye basarak kusursuz bir elektronik servis geçmişi elde edilmektedir. Belgelere her zaman ve her yerden erişilebileceği için, bu özellik Dehler yatlarının satım işlemlerinde önemli bir avantaj sağlamaktadır. Teslim edilmesi veya sahibin değişmesi durumunda, biriken tüm bilgiler başka bir MyDehler Safety Cloud hesabına aktarılabilmektedir.

Shop and Parts always available

Shop and Parts

24 / 7

Ekim 2020’den beri MyDehler Safety Cloud’un yeni mağaza fonksiyonu aktif durumdadır. Dehler sahibi rahatça akıllı telefonunu kullanarak yatı için donanım, aksesuar ve yedek parça alışverişi yapabilmektedir. İlgili Dehler yatının tüm önemli bilgileri Cloud’da kayıtlı olduğunda, hatalı siparişler mümkün değildir. Somut olarak anlamı şudur: Uygulama üzerinden sadece ilgili Dehler yatındaki bileşene tam olarak uyan ve üretici garantisi olan orijinal yedek parçalar sipariş edilebilmektedir.

Insurance provided by Pantaenius

Insurance

Pantaenius tarafından sağlanan

MyDehler Safety Cloud’un birinci yıldönümü olan 2020’nin Ekim ayında, ünlü ve dünya çapında faaliyette olan yat sigorta kurumu Pantaenius ile servis odaklı bir ortaklığa adım atılmıştır. MyDehler Safety Cloud kullanıcıları, kendilerine özel sigorta tekliflerini rahatça ve hiçbir bağlayıcılığı olmadan uygulama üzerinden alabilmektedir. Sözleşme yapıldığı an, sigorta güvencesi derhal devreye girmektedir. Geçerlilik alanları ve yat için değer kazandıran önlemler de her zaman ve her yerde uyarlanabilmektedir.

MyDehler Safety Cloud üzerinden Pantaenius ile bir yat sigorta sözleşmesi yapıldığında, kullanım hatalarını ve yanlış yakıt dolumu gibi olası hasarları da kapsayan Engine Protect Plus motor sigortası da bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Fabrikadan çıktıktan veya satıcıdan teslim alındığı gibi, örneğin model, ülke sürümleri, donanım vs. gibi bir Dehler yatı için özel olan tüm bilgiler kayıtlı bulunmaktadır. Dolayısıyla yat sahibi zaman alıcı veri giriş işlemlerini yapmak zorunda kalmamaktadır.

Switch Control light on demand

Switch Control

talep üzerine ışık

MyDehler Safety Cloud’un Switch Control’u sayesinde örneğin yatın aydınlatması açılabilmekte ve kapatılabilmektedir. İşlemler kolayca akıllı telefonla yapılabilmektedir. Karada akşam yemeği yedikten sonra dönüşte yatta karanlıkta ışık şalteri arama gibi zorlayıcı işlerle uğraşmaya artık gerek yoktur. Marinadaki akşam alışverişinden sonra yatta artık tökezleme olmayacaktır.

CZone digital switching özelliğine sahip olan Dehler modellerinde ayrıca birden fazla ışık şalteri de birleştirilebilmektedir. Dolayısıyla yatın tüm aydınlatması tek bir tıklamayla açılabilmekte veya kapatılabilmektedir. Opsiyonel olarak Switch-Control ile yattaki elektrikli cihazların açılması ve kapanması da mümkündür.

Report Issue stay in touch

Report Issue

iletişimde kal

MyDehler Safety Cloud’un Report Issue fonksiyonu, chat üzerinden ilgili satıcıyla doğrudan iletişim kurulabilmesini mümkün kılmaktadır. Böylelikle Dehler sahiplerinin soruları hızlıca ve dolaysız bir şekilde cevaplanabilmektedir. Her zaman ve her yerde. Girişi kolayca bir metin alanı üzerinden yapılmaktadır. Daha kolay bir anlaşım için, öncesinde akıllı telefonla çekilen fotoğraflar da eklenebilmektedir.

İndirmek  MySafetyCloud

Yatınız MySafetyCloud donanımına sahip mi? Şimdi MySafetyCloud uygulamasını kolayca App-Store’den indirin. Başlaması çok kolay: Teslimat kapsamındaki QR kodunu taramanız yeterli. MySafetyCloud’e doğrudan web tarayıcınız üzerinden de erişebilirsiniz.

   ios için MySafetyCloud uygulaması Simgesini indirin  Android için MySafetyCloud uygulamasını indirin 


Donanımı olmayan modeller

Tüm kullanım kılavuzları ve diyagramlar, donanım mevcut olmaması durumunda da MySafetyCloud uygulaması içinde, herhangi bir ek masraf oluşmadan erişime açıktır. Henüz donanıma sahip olmayan yatların sahiplerine ek bir avantaj olarak, doğrudan akıllı telefonları üzerinden tüm yedek parçaları sipariş edebilme imkanı sunulmaktadır. Sadece uygulamaya ve kayıtlı bir kullanıcı hesabına ihtiyacınız var.

İlave fonksiyonlar ve destek için yükseltme

Bir yükseltme paketi alabilir ve kurabilirsiniz. MySafetyCloud donanımına sahip olan modeller, tüm dijital sensör verilerini ve verileri kullanabilen MySafetyCloud fonksiyonlarını desteklemektedir.