Boris Herrmann yelkenli yarış teknesi, yelken üzerinde "bilimin arkasında birleşin" logosu bulunan su üzerinde hızlı hareket ediyor

Kazanmamız gereken bir yarış

Vendée Globe’da Boris Herrmann’ı destekliyoruz

Bu, dünyanın çevresinde yardımsız yapılan tek solo yelken yarışı. Hayranlık uyandıran Vendée Globe. 8 Kasım 2020'de 33 yarışmacı, Fransa, Les Sables-d'Olonne açıklarında dokuzuncu kez gerçekleşecek bu zorlu yarışın start hattını geçecek.

Bu benim için bir ödülden daha fazlası. İklim krizi konusunda farkındalık yaratmak!

BORIS HERRMANN

Boris Herrmann, yelken yarışı etkinliği Vendée Globe'da yarış yelkenli direği tutan fotoğraf için poz veriyor

Ve bir kez daha, Privilège tersanesi ünlü Vendée Globe köyünde hazırlıkların tam merkezinde. Dünyanın en zorlu yarışıyla olan bağımız konumuzdan daha derine iniyor; yarışın da, tersanemizin de kurucusu olan Philippe Jeantot ortak noktamız. 1985 yılında Privilège markasına dünya çapındaki yelken deneyimini getiren kişi oydu. O günden bu yana - lüks bir katamaranın konforunda da olsa – açık deniz yelkenciliğine sadık kaldık. Bu seneki yarışa katılanları onurlandırmak üzere tersanedeki sergi salonumuzda Vendée Globe kaptanlarının her biri ile ilgili sergiler sunulurken, dev ekranda canlı röportajlar ve video görüntüleri gösteriliyor.

 

Yelken yarışı etkinliği Vendée Globe için bekleyen çok renkli bayraklar dalgalanan bir yat limanında gün doğumunda yelkenliler
Yelken yarışı Vendée Globe efsanesi Philippe Jeantot'un siyah beyaz tarihi fotoğrafı
Privilège marka katamaranlar, Vendée Globe yelken yarışı etkinliğinin kendilerine düşen kısmını görmek için demirledi
Vendée Globe yelken yarışı etkinliği için yanaşmış yelkenlilerle dolu marina
Vendée Globe yelken yarışının açılışında sahilde toplanan kalabalık

Şimdiye kadar ilk kez bir Alman kaptan, Vendée Globe mücadelesine katılacak: Boris Herrmann (Seaexplorer − Team Malizia, Yacht Club de Monaco). Kendini adamış bir çevre kampanyacısı olarak, IMOCA "Seaexplorer" ile dünyayı dolaşırken okyanuslar hakkında bilimsel veriler toplayacak. Privilège, teknik ortağı olarak ekibini desteklemekten mutluluk duyuyor. Yerel ekipman ve bilgi birikimi sağlamanın yanı sıra, tersane tesislerimizde de kendilerine yer açıyoruz. Bu şekilde, Boris’in "kazanmamız gereken bir yarış" sloganı doğrultusunda farkındalık yaratmaya ve harekete geçmek üzere ilham vermeye yardımcı olmayı umuyoruz.

Yelken yarışı ekibi Vendée Globe yelken yarışı başlamadan önce limanda fotoğraf için poz veriyor
Okyanus suyu üzerinde hidrofoil yelken yarış teknesi deniz kaşif folyoları
Dalgaların çarptığı yarış teknesinin güvertesinde yüksek hızlı okyanus yarışı aksiyon fotoğraf ekibi üyesi
Yarış teknesi okyanus dalgalarına çarpıyor
Vendée Globe yelkenli yarış teknesi folyolar üzerinde manevra yapıyor

Boris Hermann, Privilège'in Vendée Globe için teknik ortağı olmasını bir onur olarak nitelendirdi ve: “Bu benim için bir ödülden daha fazlası. İklim krizi konusunda farkındalık yaratmak ve teknedeki otomatik laboratuvarımda Güney Okyanusu'ndaki CO2 seviyeleri hakkındaki bilimsel bilgilerimizi ilerletmek misyonuyla yola çıkıyorum. Tüm ortaklarım, sponsorlarım ve ekibim olmasaydı bu rüya gerçek olamazdı. Desteğiniz için teşekkürler Privilège," diye ekledi.

Boris’e ve bu yılın tüm Vendée Globe kaptanlarına iyi şanslar diliyoruz!

© Team Malizia / Yacht Club de Monaco, Vendée Globe Challenge 1989-90 | Photo: Jean-Marie LIOT | Coll. Archives municipales des Sables d'Olonne (celle de Philippe Jeantot)

Diğer Haberler ve Hikayeler

The Privilège stand at the International Multihull Show 2022

Heyecan verici açıklamalar ve sınıfının en iyisi…

La Grande-Motte Uluslararası Çok Gövdeli Tekne Fuarı 2022 için Katamaran ekibi Privilège grup fotoğrafı

Dünyanın en büyük çok karinalı tekne fuarında bize…

"Multihull of the Year 2022" ödülüne aday

Privilège Signature 580 modelimiz, 55 feet üstü…