Lüks yat Allure'ın şefi NIKI

Niki’den şefin seçimi

Karamelize Kaz Ciğeri Eşliğinde Kraliçe Deniztarağı

Şef Niki Smith yepyeni Privilège Serie 640’ın ziyaretçilerine, Britanya Virjin Adaları’nın tropik ihtişamı eşliğinde usta aşçılık eseri ikramlar sunuyor. Niki, lüks yat kiracılarından oluşan üst sınıf bir kitleye yemek hazırlayacağından Şef’in Seçimi olarak elbette klas bir tarif seçti. Karamelize kaz ciğeri eşliğinde kraliçe deniztarağının, arkadaşlarınızın ağzını açık bırakacak cinsten bir tarif olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok yatta çalıştım. Bazıları Allure’dan da büyüktü ancak hiçbirinde bu kadar lüks içinde hissetmedim.

NIKI
Allure Şefi

Gurme deneyiminizi de hesaba katarak, ağ ile yakalanmış değil, bizzat dalgıçlar tarafından toplanmış deniztaraklarını seçmek büyük önem taşıyor. Ayrıca, kazın daha iyi şartlarda işlem gördüğü garantisini veren “etik” kaz ciğerlerinden bulmaya çalışmalısınız. Niki, “Yattaki ilk gecelerinde bu tarifi mutlaka misafirlerimizin beğenilerine sunuyorum” diyor. “Ortamın havasını belirlemek için ideal bir seçim.”

 

 Karamelize Kaz Ciğeri ile Kraliçe Deniz Tarağı tarifi indir

Niki’nin sözüne güvenin çünkü kendisi uzun yıllardır hem karada hem suda misafirler için ağız sulandıran yemekler hazırlıyor. Niki ve Kaptan Scott Allure’un yeni üyeleri olsa da Privilège Serie 640, St Thomas ABD Virjin Adaları dışında lüks bir charter operasyonu olarak çalışıyor.

Privilège katamaranları kiralık tekne olarak pazarlanmamakta ve satın almak isteyen müşteriler için üretilmektedir. Ancak bu katamaranlar konforlu tasarımları ve son kalite kaplamaları sayesinde oldukça çekici bir seçenek haline geliyor. Tek başına salon, 10 kişilik zarif bir yemek deneyimi sunmak için ideal; Niki on kişilik menüyü tadını çıkaracağı bir meydan okuma olarak görüyor. “Yatın son derece donanımlı bir mutfağı var; unutulmaz bir yemek ortaya çıkacağından şüphem yok,” diyor Niki. “Ancak kiralık yatlarda normalde iki veya üç çift için ya da bir aile için yemek hazırlıyoruz.”

 

Misafirler katamaranda yemeklerini paylaşırlar.
Lüks katamaranda gurme yemekler ve lüks akşam yemeği
Katamaranda lüks gurme akşam yemeği için masa seti
Lüks yelkenli katamaran üzerinde yapılan renkli incir çölü
Besleyici malzemelerle yüksek kaliteli salata
Şef Niki gurme yemeklerini sunar

Allure’da, süper kral boy yatak ve 6 metrelik bir kirişin yer aldığı, yatın sahibine ait büyük kamara da dâhil olmak üzere üç kamara bulunuyor. Hepsi bir arada, Privilège Serie 640, 180 metrekarelik iç alan ile kokpit, güverte salonu ve ön güverte alanı arasında çok sayıda açık alan seçeneği sunuyor.

 

Allure katamaran gece lüksü

Palma de Mallorca’da yer alan ünlü Galley Club aşçılık okulundan mezun olan İngiltereli Niki, “Birkaç yatta çalıştım,” diyor. “Bazıları Allure’dan da büyüktü ancak hiçbirinde bu kadar lüks içinde hissetmedim. Haftanın sonunda, kiracı misafirlerden, daha önce bir yatta hiç bu kadar eğlenmediklerini duymak, onlardan olumlu geri bildirim almak oldukça güzel. Tekrar rezervasyon yaptıran birçok ziyaretçimiz oluyor.”

Allure yelkenli katamaran açık deniz egzotik konumu
Lüks yatta tropikal öğle yemeği ayarı
Lüks katamaran güvertesinin gün batımı manzarası
Lüks katamaranda bar ve eğlence alanı
Kokteyller egzotik malzemelerle karıştırılmaya hazır
Teknede lüks yelkenli katamaran master kabini
Master kabini, lüks yelkenli katamaran üzerinde büyük yatak

Tabii ki, konuklarımız güzergahı ve menüyü kendilerine göre ayarlamakta özgürler; lüks yat kiralamanın güzel taraflarından biri de bu. Niki, mümkün olduğunca yerel malzeme kullanarak yemekleri dengeli ve sağlıklı tutmaya uğraşıyor. Hatta konuklara fitness öğle yemeği ve pilates seansları da sunuyor. “En kaliteli malzemeleri seçmeye özellikle önem veriyorum.”

Allure hakkında ayrıntılı bilgi için: www.sailingallure.com

 

Fotoğraflar: ©Allure – The Yacht Company

Diğer Haberler ve Hikayeler

The Privilège stand at the International Multihull Show 2022

Heyecan verici açıklamalar ve sınıfının en iyisi…

La Grande-Motte Uluslararası Çok Gövdeli Tekne Fuarı 2022 için Katamaran ekibi Privilège grup fotoğrafı

Dünyanın en büyük çok karinalı tekne fuarında bize…

"Multihull of the Year 2022" ödülüne aday

Privilège Signature 580 modelimiz, 55 feet üstü…