NICO KRAUSS Şeflerin seçim tarifi

Nico'dan şefin seçimi

Labskaus – Avrupa'nın kuzey sahil şeridinden ünlü deniz spesiyali

En prestijli deniz dergilerinin ünlü yüzü Nico, 20 yıllık profesyonel deniz fotoğrafçılığı serüveninde nadiren kameranın önüne geçmiştir. Tekne fotoğraflarının çekildiği yoğun bir günün ardından yeni lüks Privilège Signature 510'un güvertesindeki mutfakta onu yakalamak için hızlı davrandık. Eski bir Alman denizcinin en sevdiği yemek olan Labskaus'un tarifini bizimle paylaştı.

Daha önce rapor ve testler için bir dizi katamaranda bulundum ancak Signature 510 gerçekten farklı. Salona girer girmez devasa görüş alanına sahip büyük mutfaktan etkilendim!

NICO KRAUSS
Profesyonel deniz fotoğrafçısı

"12 yaşından beri denizlerdeyim ve şimdi bir seyahat teknem var; teknemle Baltık Denizi'ne veya Norveç'in Lofoten Adaları'na uzun seyahatler yapmayı seviyorum" diye anlatıyor kendi hikayesini Nico. "Seyir halinde olsam bile güvertede yemek yapmak benim için çok önemli. Mutfaktaki fırının önüne kendimi sabitler ve işime bakarım. Çok karmaşık olmayan ama güzelce doyuran yemekler yapmayı severim, ünlü İskandinav yemeği Labskaus gibi."

Labskaus için önizleme grafiğini indirin - Konserve sığır eti ve soğan, sahanda yumurta ve rendelenmiş pancarla yapılan bir tarif

Konserve sığır eti ve soğan, kızartılmış yumurta ve rendelenmiş pancardan yapılan bu yemek, çok az bulaşık çıkararak hazırlanabilen sağlıklı bir lezzet şölenidir. Privilège Signature 510'un tam donanımlı mutfağı, üç pişirme alanına sahip ocağı, büyük fırını ve pahalı tezgahlarıyla işleri kolaylaştırıyor. Dahası, katamaran öylesine dengeli ki yemek pişirmek gerçek bir keyfe dönüşüyor; Nico'nun, kendi teknesinde yaptığı gibi kendisini fırının önüne sabitlemesi gerekmiyor.

Yelkenli fotoğrafçı Nico, Privilège Signature 510'un fotoğraflarını çekiyor
Direksiyonda kaptanın yakın çekimi ile limanda acil müdahale botu
Kameraman, arka planda suda yelkenli teknelerle koşan aileyi gösteren sahilde film yapıyor
Şort giyen fotoğrafçı, profesyonel kamerasından bakarak kumsalın ıslak kumunda yatıyor.
Adam yatta fotoğrafını çekerken kadın hamakta şampanya bardağı tutuyor.
Arkadaşlar, tropikal suda yüzen katamaranın arkasında oturup günün tadını çıkarıyor.

"Vay be, ne yat ama" diyerek şaşkınlığını sergiliyor. "Daha önce rapor ve testler için bir dizi katamaranda bulundum ancak Privilège Signature 510 gerçekten farklı. Salona girer girmez devasa görüş alanına sahip büyük mutfaktan etkilendim! Ve büyük bir arkadaş grubunun rahatlıkla oturabileceği büyük bir masa var. Fransa'nın Atlantik sahilinde Île d’Yeu'da yapılan çekim her şeyi gözler önüne seriyor. Herkes tam anlamıyla rahat ve Privilège su üstünde sakince duruyor; işte güvertede çekim için ideal koşullar. Bu samimi keyfi hemen hissettik."

Kameramanlar gün batımında yelkenli katamaranın video ve fotoğraflarını çekiyorlar.
Okyanusta yelkenli beyaz yelkenli katamaran
Solda adam büyük bir deniz ürünleri tepsisi tutuyor ve sağda bir kutu deniz ürününün makro fotoğrafı
Fotoğrafçı bir fotoğraf çekerken, aile kayalık kıyı şeridinde heyecan verici ve eğlenceli pozlar veriyor
İple bağlı katamaran mürettebatı direğe tırmanıyor
Yelkenli katamaran bir grup adam yelkenle fotoğraf için poz veriyor.
Büyük bir grup insan egzotik bir yerde taş çitin üzerinde poz veriyor.

Buralar, Les Sables d’Olonne'nin yakınlarında inşa edilen Privilège katamaranların memleketinin denizleri. Alçak, kayalık adaları ve güçlü gelgitleriyle bu sahil, Nico'nun profesyonel gözlerinden kaçmayan yabani bir güzelliğe sahip. "Acele işler arasında gördüğüm, kayalık falezlere ve rüya gibi koylara sahip bu ada sahilini unutmayacağım. Çekim için gerçekten harika arka planlar! Ve günün taze avı gerçekten keyifli; limandaki restoranda çok lezzetli deniz yemekleri yedik."

Nico, kendisi yayınlamayı planladığı kitabı için manzara çekimi yapmak amacıyla kısa süre içinde kendi teknesiyle tekrar gelmesi düşünüyor. "Bu yabani ve aynı zamanda güzel sahil manzarasına gerçekten kapıldım." Diğer çalışmalarını görmek için şu adresi ziyaret edin: www.galerie-wasserzeichen.de

Fotoğraflar: © Nico Krauss, Torge Fahl

Diğer Haberler ve Hikayeler

The Privilège stand at the International Multihull Show 2022

Heyecan verici açıklamalar ve sınıfının en iyisi…

La Grande-Motte Uluslararası Çok Gövdeli Tekne Fuarı 2022 için Katamaran ekibi Privilège grup fotoğrafı

Dünyanın en büyük çok karinalı tekne fuarında bize…

"Multihull of the Year 2022" ödülüne aday

Privilège Signature 580 modelimiz, 55 feet üstü…