Safety Cloud

MYRYCK SAFETY CLOUD (GÜVENLİK BULUTU)

SEYİR SIRASINDA DAHA FAZLA SERVİS, GÜVENLİK VE EĞLENCE İÇİN, TRENDLERİ BELİRLEYEN TEKNOLOJİ

RYCK yatları zarafeti ve denizde hızlı ve güvenli seyri, modern navigasyon elektroniği ile bir araya getirir. Yeni geminizi My Safety Cloud donanımı ile donatarak yatçılık deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın - Yat konfigüratörümüzde seçenek olarak sunulan ve 30 günlük ücretsiz deneme aboneliği içeren.

MyRYCK Safety Cloud donanımı, yerleşik elektronik cihazlarınız ile bağlantıya geçer ve dünya çapındaki hücresel ağlar üzerinden iletişim kurar. RYCK yatınız açık denizdeyken verileriniz kaydedilir ve cep telefonu kapsama alanına geri döner dönmez işleme alınır. Böylece hiçbir veri kaybolmaz.

MyRYCK Safety Cloud, yat sahiplerine teknedeki hizmeti, güvenliği ve eğlenceyi önemli ölçüde artıran toplam dokuz özellik sunar.

 

Download on the App Store Get it on Google Play

Sensörler

tüm önemli cihazları izler

Yeterli içme suyu depolandı mı? Dizel deposu hala dolu mu? Bataryalar tam dolu şarj edildi mi? MyRYCK Safety Cloud ile depo ve pil seviyeleri akıllı telefon üzerinden zahmetsizce kontrol edilebilir. RYCK sahipleri, deniz yolculuklarını her zaman ve her yerden kusursuz bir şekilde hazırlayabilir ve rahatlığın keyfini çıkarabilirler.

Sensörler, gemideki tüm önemli cihazları ve pil seviyelerini izler. Kritik değerlerde yetersizlik tespit edildiğinde, MyRYCK Safety Cloud bir alarmı tetikler. RYCK sahipleri akıllı telefonlarına gönderilen anlık bildirimlerle durumdan haberdar olarak, anında tepki verebilirler.

Motor verileri (hız, sıcaklık, çalışma saatleri), motor ve servis akülerinin seviyeleri, kıyı gücü, çizici verileri (örneğin rüzgar kuvveti ve yönü) ve sintine pompası varsayılan olarak kaydedilmektedir. Sintine pompası çalışmaya başlar başlamaz, RYCK sahibi akıllı telefonuna bir anlık bildirim alır.

RYCK_StayConnected_leer.png

yarılar

her şey kontrol altında

MyRYCK Safety Cloud'un "uyarı" özelliği pil, sintine, kıyı gücü, ankraj ve daha fazlası için alarm bildirimleri sağlar. Dilediğiniz anda ve dilediğiniz yerde. Böylece, kıyıdaki güç bağlantısından yanlışlıkla ayrılmış, çalışmayan bir buzdolabı gibi hoş olmayan sürprizler önlenir. Rahat bir yolculuğun önünde hiçbir engel kalmaz.

"Çarpışma algılama" özelliği, RYCK sahiplerini rıhtımdaki çarpışmalar hakkında bilgilendirir. Bir yanaşma manevrası sırasında başka bir yat bir RYCK ile çarpışırsa, tekne sahibi akıllı telefonuna otomatik bir anlık bildirim alır. Kazanın yeri ve zamanı sensörler aracılığıyla doğrudan kaydedildiğinden ve MyRYCK Safety Cloud tarafından belgelendiğinden, bir hasar durumunda anında müdahale mümkündür.

"Coğrafi sınırlama" özelliği, RYCK yatının etrafına sanal bir çit çekilmesine olanak sağlar. İki seçenek vardır: Çapa uyarısı, yat önceden tanımlanmış 15 ila 100 metre arasındaki yarıçapından ayrılırsa, anlık bildirim yoluyla RYCK sahibini anında bilgilendirir.

İkinci seçenek, hırsızlık önleme alarm sistemi ile karşılaştırılabilir. RYCK önceden tanımlanmış coğrafi konumundan ayrılırsa, tekne sahibi akıllı telefonuna otomatik bir uyarı bildirimi alır ve anında tepki verebilir. Demirleme uyarısıyla karşılaştırıldığında, bu seçenek daha toleranslıdır ve bir liman veya marina içinde küçük konum değişikliklerine izin verir.

RYCK280 Alerts.png

Yolculuklar

dijital eLogBook (e-SeyirJurnali)

İster kısa, isterse uzun bir yolculuk olsun; eLogBook seyahat edilen her deniz milini otomatik olarak kayda alır. Yatın konumunu, rotasını, yer üzerindeki hızını ve diğer birçok bilgiyi kaydeder. Tüm bu bilgiler elektronik olarak kaydedildiğinden, RYCK sahibi dilediği bilgiye dilediği anda erişebilir. Bu verilerle tüm yolculukların aralıksız belgeleri oluşturulabilir; ayrıca hasarlar da kusursuz şekilde belgelenebilir veya yeniden oluşturulabilir. Veri dosyalamanın yanı sıra, sosyal medya platformlarında günübirlik gezilerin ve seyir performansının paylaşılabileceği bir “Paylaş” özelliği de bulunmaktadır.

RYCK280 Vacations.png

Kılavuzlar

akıllı telefon ile erişilebilir

Pervane nasıl değiştirilir? Motorun yağ göstergesi nereden kontrol edilir? Son deniz yolculuğuna ait GPS güzergah noktaları nasıl silinir? Bu ve benzeri tüm soruların cevapları, RYCK sahipleri için sadece birkaç tıklama uzakta. İster denizde, ister karada olsun.

Yer kaplayan evrak işleri mi? Bunaltıcı dokümantasyon mu? Tüm yerleşik cihazların ve bileşenlerin kılavuzları ve işletim talimatları, MyRYCK Safety Cloud'da elektronik olarak depolanır. Bu bilgilere her zaman, her yerden akıllı telefon üzerinden erişilebilir.

RYCK_StayConnected_leer.png

Bakım

tam olarak gerektiğinde

Makineler kaç saat çalıştı? Deniz muslukları ve anotlar en son ne zaman kontrol edildi? Bu soruların yanıtları, MyRYCK Safety Cloud'un eService Book'unda (e-Servis Kitabı) yer almaktadır.

Tüm yerleşik parçalar ve bileşenlerle ilgili bilgiler ve özellikle motor ve akülerin bakım aralıkları, uygulamada yer almaktadır. Herhangi bir parçanın değiştirilmesi veya servise alınması gerektiğinde, RYCK sahibinin akıllı telefonuna bir anlık bildirim gönderilir. Doğrudan uygulama üzerinden, sorumlu veya en yakın RYCK bayisinden bir servis randevusu da alınabilir.

eService Book otomatik olarak güncel tutulur ve bu nedenle, bir satış durumunda her RYCK yatının kesintisiz olarak tüm servis geçmişine erişilebilir. Bakım ve onarım çalışmaları genellikle kağıt makbuzlar ile elverişsiz biçimde belgelenmiş olsa da, My RYCK Safety Cloud, artık bir düğmeye basıldığında elektronik formatta, aralıksız bir servis geçmişi sunabilmektedir. Bu, tüm makbuzlara her yerden sürekli olarak erişilebildiğinden, bir RYCK yatının yeniden satış sürecinde önemli bir avantajdır. Toplanan tüm bilgiler, bir devir veya mülkiyet değişikliği sırasında başka bir MyRYCK Safety Cloud hesabına aktarılabilir.

RYCK280 Maintance.png
stay
connected
with
your
ryck

Mağaza ve Parçalar

7/ 24

RYCK sahibi, akıllı telefonu üzerinden ekipman, aksesuar ve yedek parça siparişi verebilir. Söz konusu RYCK yatı ile ilgili tüm önemli bilgiler MyRYCK Safety Cloud'da depolandığından, hatalı sipariş vermek neredeyse imkansızdır. Özellikle, yalnızca söz konusu RYCK yatındaki yerleşik bileşenlere tam uyumlu ve üretici garantisine sahip olan orijinal yedek parçalar sipariş edilebilir.

RYCK280 Shop.png

Sigorta

Pantaenius tarafından sağlanmaktadır

MyRYCK Safety Cloud kullanıcıları, uygulama üzerinden, dünya çapında faaliyet gösteren ünlü yat sigortacısı Pantaenius'tan teknelerine özel hazırlanmış sigorta tekliflerini rahatlıkla ve herhangi bir yükümlülüğe girmeden alabilirler. İşlemler tamamlandığında, sigorta kapsamı anında yürürlüğe girer. Uygulama alanı ve teknedeki ölçümleri yükseltecek herhangi bir değer, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden ayarlanabilir.

Bir tekne sigortası yürürlüğe girdiğinde, Engine Protect Plus'ın özel teminatı ilk yıl boyunca ücretsizdir ve hatalı yakıt ikmali sonrasında oluşabilecek işletim hatalarını ve olası hasarları kapsar.

Bir RYCK yatı bir bayi tarafından teslim, ihraç veya devir edildiği anda, model, ülkeye özgü özellikler, ekipman vb. ile ilgili tüm spesifik bilgiler zaten hazır durumdadır. Bu olanak tüm tekne sahiplerini uygulamaya bilgi girmek gibi zaman alan işlemlerden kurtarır.

RYCK280 Insurance.png

Anahtar Kumandası

istendiği anda ışık

MyRYCK Safety Cloud'daki anahtar kumandası, diğer işlevlerinin yanı sıra, yattaki aydınlatmayı sadece bir akıllı telefon üzerinden açıp kapatmanıza olanak tanır. Karadaki bir akşam yemeğinden döndükten sonra, artık karanlıkta ışık düğmesi aramanıza gerek kalmaz. Marinada yapılan gece alışverişlerinden sonra, artık güvertede tökezlemeyeceksiniz.

RYCK_StayConnected_leer.png

Sorun Bildirimi

iletişimde kalın

MyRYCK Safety Cloud'daki "sorunu bildir" özelliği, ilgili bayi ile sohbet yoluyla doğrudan iletişim kurmanızı sağlar. RYCK sahiplerinin soruları bu sayede hızlı ve sorunsuz bir şekilde yanıtlanabilir. Sorunun daha iyi anlaşılması için, sohbete akıllı telefon ile çekilmiş fotoğraflar eklenebilir.

RYCK280 Report.png

Premium yat özellikleri standarttır

Halihazırda tüm yeni RYCK yatlarında standart donanım olarak bulunan bulut tabanlı MyRYCK SafetyCloud uygulaması, hizmet ve kalite açısından yeni standartlar belirlemektedir. Akıllı telefonunuzda yer alan toplam dokuz öncü özelliği rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yatınızla ilgili tüm bilgilerden her an haberdar olun. Yeni eğitim videomuzda tüm özellikleri adım adım öğrenin. Canlı alarmlar ve bakım hatırlatıcılarından, ilave ekipman siparişlerine kadar; size tüm ayrıntıları göstereceğiz.

MyRYCK Safety Cloud – Öğretici

MyRYCK Safety Cloud – Öğretici

MYSAFETY CLOUD'U İNDİR

Teknenizde MySafety Cloud donanımı zaten var mı? Uygulama mağazanızdan MySafetyCloud uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Başlamak, verilen Kare Kodun taranması kadar kolaydır.
MySafetyCloud'a web tarayıcınızdan da erişebilirsiniz.

 

Download on the App Store Get it on Google Play

# Bizi takip et

posting 18079933045316384 @ ryckyachts_official
posting 17914602188649270 @ ryckyachts_official
follow
your
dreams
posting 17923597868623440 @ ryckyachts_official

RYCK'ten haberdar olmak için bizi sosyal medya kanallarımızdan takip edin.