Bluewater Yachts, gelişmiş bulut teknolojisine sahip yerleşik sensörlü yelkenli yat

MyMoody Safety Cloud  Denizde daha fazla hizmet, güvenlik ve eğlence için geleceğe yön veren teknolojiler

Moody yatları, performansı ve eşsiz tasarımı en modern navigasyon elektroniği ile birleştirmektedir. Yeni geminizi My Safety Cloud donanımı ile donatarak yatçılık deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın - Yat konfigüratörümüzde seçenek olarak sunulan ve 30 günlük ücretsiz deneme aboneliği içeren. MyMoody Safety Cloud donanımı yat elektroniğine bağlanmakta ve mobil ağ üzerinden dünya ile iletişim kurabilmektedir. Moody yatları açık denizdeyken, veriler kaydedilmekte ve tekrar bir mobil ağ algılandığında derhal işleme alınmaktadır. Böylelikle hiçbir veri kaybolmaz. Daha eski Moody modelleri için web mağazası veya Moody satıcıları üzerinden bir MyMoody Safety Cloud donatım paketi temin edilebilmektedir. MyMoody Safety Cloud, kullanıcılar için yatta hizmet, emniyet ve eğlenceyi önemli oranda arttıran toplam dokuz yeni fonksiyon sunmaktadır.

Sensörler   tüm önemli cihazları izle

Lüks yelkenli yatların takibini yapmanıza yardımcı olacak yeni yenilikçi yelkenli özellikleri

Yeterince temiz su depolandı mı? Dizel deposu hala dolu mu? Yat akülerinin şarjı var mı? MyMoody Safety Cloud sayesinde yattaki şarj ve doluluk seviyeleri sorunsuzca akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilmektedir. Böylelikle Moody sahipleri her zaman ve her yerde motorlu yat gezilerini mükemmel bir şekilde hazırlayabilirler. Ve rahatça keyfini çıkarabilirler. Sensörler yattaki tüm önemli cihaz ve şarj durumlarını kontrol altında tutmaktadır. Kritik değerlerin altına düşüldüğünde, MyMoody Safety Cloud alarm verir. Moody’un sahibi, cep telefonuna gönderilen bir bildirimle bilgilendirilmekte ve kişi derhal harekete geçebilmektedir. Standart olarak motor verileri (tork, sıcaklık, çalışma saatleri), motor ve servis akülerinin şarj durumları, kara akımı, plotter verileri ve sintine pompası belirlenmektedir. Sintine pompası harekete geçtiğinde Moody sahibine akıllı telefonu üzerinden derhal bir bildirim gitmektedir. Opsiyonel olarak bazı Moody yatları CZone digital switching ile donatılmıştır. Bu fonksiyonda ek olarak temiz su ve dizel dolum seviyeleri de belirlenmektedir.

Geziler  dijital eLogBook

yelken seyir defteriniz yelken ipuçlarınızı takip etmenin kolay yolu

İster kısa geziler, ister büyük yolculuklar olsun: eLogBook geride bırakılan her deniz milini otomatik olarak kayda almaktadır. Yatın pozisyonunu, rotasını ve yolculuğunu ve daha fazlasını temelden not almaktadır. Tüm bu bilgiler, Moody’un sahibi istediği zaman erişebilecek şekilde elektronik olarak arşivlenmektedir. Bu veriler sayesinde tüm motorlu yat gezilerinin dokümanları eksiksiz bir şekilde oluşturulabilmekte ve aynı zamanda hasar durumları da mükemmel olarak belgelenebilmekte veya tanımlanabilmektedir. Arşiv fonksiyonunun yanı sıra, günlük gezilerin ve yolculukların sosyal medya kanallarında paylaşılmasını mümkün kılan bir paylaşım fonksiyonu da mevcuttur.

Alerts  her şey kontrol altında

Yelkenli gezilerinizi kolaylaştırmaya yardımcı olan teknolojiye sahip tekneniz için kritik öneme sahip uyarılar alın

MyMoody Safety Cloud’un Alert fonksiyonu akü, sintine, kara akımı, çapa ve daha fazlası için alarm bildirimleri göndermektedir. Her zaman ve her yerde. Bu sayede örneğin yanlışlıkla kara akımından ayrılmış ve çalışmayan bir buzdolabı gibi tatsız sürprizler önlenebilmektedir. Dolayısıyla rahat bir gezinin keyfini çıkarabilirsiniz. Collision-Detection fonksiyonu Moody sahiplerine bulundukları yerdeki çarpmalar hakkında bilgi vermektedir. Başka bir yat, yerine girerken bir Moody’a çarparsa, Moody sahibinin cep telefonuna otomatik olarak bir bilgi mesajı gönderilmektedir. Böylelikle bir hasar durumunda, kazanın yeri ve saati doğrudan sensörler üzerinden kayıt altına alındığı ve MyMoody Safety Cloud tarafından belgelendiği için, hemen harekete geçilebilmektedir. Geo-Fencing fonksiyonu, Moody yatının etrafına sanal bir çit çekilmesini mümkün kılmaktadır. Bu noktada iki versiyon mevcuttur: Çapa alarmında Moody sahibine, yatın önceden belirlenen çaptan 15 veya 100 metre ayrılması durumunda cep telefonu veya tablet üzerinden anından bir bildirim gönderilmektedir. İkinci fonksiyon ise hemen hemen bir hırsızlık uyarı sistemine benzemektedir. Moody, öncesinde coğrafi olarak tanımlanmış bir bölgeden ayrılırsa, sahibinin cep telefonunda otomatik olarak bir alarm uyarısı gönderilmekte ve kişi anında harekete geçebilmektedir. Çapa fonksiyonuna göre bu fonksiyon daha toleranslıdır ve örneğin liman veya marina içinde hafif pozisyon değişimlerine izin vermektedir.

Kılavuzlar  akıllı telefon üzerinden erişilebilir

 Yelkenli yatlarınızın bakımı için kritik öneme sahip yelkenli el kitaplarını indirin ve yelkeni endişesiz hale getirmeye yardımcı olan teknolojiyi kullanın

Çark nasıl değiştiriliyor? Motordaki yağ seviyesi nereden kontrol edilebiliyor? Son gezinin yol noktaları GPS’den nasıl silinebilir? Bu soruların cevapları Moody sahipleri için artık sadece birkaç tıklama uzaktadır. Denizde veya karada olması önemli değildir. Yer işgal eden kağıtlar mı? Kilolarca ağırlıkta belgeler mi? MyMoody Safety Cloud’de, yatta bulunan tüm ünite ve bileşenlerin el kitapları ve kullanım kılavuzları elektronik olarak kayıtlıdır. Bu bilgilere her zaman ve her yerde akıllı telefon üzerinden erişilebilmektedir.

Maintenance   tam gerektiği zaman

Yelkenli yatlarınızın bakım ihtiyaçları, motor, bataryalar ve değiştirilmesi veya bakımı yapılması gereken tüm parçalar için akıllı telefon anlık bildirimleri alın.

Motor kaç saattir çalışıyor? Deniz valfleri ve anotlar en son ne zaman kontrol edildi? Ve yağ filtresi kaç yıllık? Bu soruların cevapları MyMoody Safety Cloud’un eService Book’unda bulunmaktadır. Uygulamada, yatta bulunan parça ve bileşenlere dair tüm önemli bilgilerin yanı sıra özellikle motor ve akülerin bakım aralıklarına dair bilgiler de bulunmaktadır. Bir şey değiştirilmesi veya bakım görmesi gerektiğinde, Moody sahibine akıllı telefonu üzerinden derhal bir bildirim gitmektedir. Uygulama üzerinden aynı zamanda yetkili veya en yakın Moody satıcısından bir servis randevusu da alınabilmektedir. eService Book otomatik olarak her zaman en güncel durumdadır ve her Moody yatı bir satış durumunda daima bir bakım kaydına sahiptir. Şimdiye kadar yatlardaki bakım ve onarım işleri genelde zahmetli bir kağıt belgelendirme şeklinde yapılmaktaydı. MyMoody Safety Cloud sayesinde ise adeta tek bir düğmeye basarak kusursuz bir elektronik servis geçmişi elde edilmektedir. Belgelere her zaman ve her yerden erişilebileceği için, bu özellik Moody yatlarının satım işlemlerinde önemli bir avantaj sağlamaktadır. Teslim edilmesi veya sahibin değişmesi durumunda, biriken tüm bilgiler başka bir MyMoody Safety Cloud hesabına aktarılabilmektedir.

Shop & Parts – 24 / 7

Ekim 2020’den beri MyMoody Safety Cloud’un yeni mağaza fonksiyonu aktif durumdadır. Moody sahibi rahatça akıllı telefonunu kullanarak yatı için donanım, aksesuar ve yedek parça alışverişi yapabilmektedir. İlgili Moody yatının tüm önemli bilgileri Cloud’da kayıtlı olduğunda, hatalı siparişler mümkün değildir. Somut olarak anlamı şudur: Uygulama üzerinden sadece ilgili Moody yatındaki bileşene tam olarak uyan ve üretici garantisi olan orijinal yedek parçalar sipariş edilebilmektedir.

Akıllı telefon lüks yelkenli yat Yelkenli parçaları ve tekne ekipmanı dükkanı

Insurance   Pantaenius tarafından sağlanan

Akıllı yelkenli yat sigortası, bir akıllı telefondan yelkenli sigortanızın kaydını tutar

MyMoody Safety Cloud’un birinci yıldönümü olan 2020’nin Ekim ayında, ünlü ve dünya çapında faaliyette olan yat sigorta kurumu Pantaenius ile servis odaklı bir ortaklığa adım atılmıştır. MyMoody Safety Cloud kullanıcıları, kendilerine özel sigorta tekliflerini rahatça ve hiçbir bağlayıcılığı olmadan uygulama üzerinden alabilmektedir. Sözleşme yapıldığı an, sigorta güvencesi derhal devreye girmektedir. Geçerlilik alanları ve yat için değer kazandıran önlemler de her zaman ve her yerde uyarlanabilmektedir. MyMoody Safety Cloud üzerinden Pantaenius ile bir yat sigorta sözleşmesi yapıldığında, kullanım hatalarını ve yanlış yakıt dolumu gibi olası hasarları da kapsayan Engine Protect Plus motor sigortası da bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunulmaktadır. Fabrikadan çıktıktan veya satıcıdan teslim alındığı gibi, örneğin model, ülke sürümleri, donanım vs. gibi bir Moody yatı için özel olan tüm bilgiler kayıtlı bulunmaktadır. Dolayısıyla yat sahibi zaman alıcı veri giriş işlemlerini yapmak zorunda kalmamaktadır.

Switch Control   talep üzerine ışık

Akıllı tekne özellikleri, yelkenli yatınızı bulut aracılığıyla bir akıllı telefondan kontrol eder

MyMoody Safety Cloud’un Switch Control’u sayesinde örneğin yatın aydınlatması açılabilmekte ve kapatılabilmektedir. İşlemler kolayca akıllı telefonla yapılabilmektedir. Karada akşam yemeği yedikten sonra dönüşte yatta karanlıkta ışık şalteri arama gibi zorlayıcı işlerle uğraşmaya artık gerek yoktur. Marinadaki akşam alışverişinden sonra yatta artık tökezleme olmayacaktır. CZone digital switching özelliğine sahip olan Moody modellerinde ayrıca birden fazla ışık şalteri de birleştirilebilmektedir. Dolayısıyla yatın tüm aydınlatması tek bir tıklamayla açılabilmekte veya kapatılabilmektedir. Opsiyonel olarak Switch-Control ile yattaki elektrikli cihazların açılması ve kapanması da mümkündür.

Report Issue – iletişimde kal

MyMoody Safety Cloud’un Report Issue fonksiyonu, chat üzerinden ilgili satıcıyla doğrudan iletişim kurulabilmesini mümkün kılmaktadır. Böylelikle Moody sahiplerinin soruları hızlıca ve dolaysız bir şekilde cevaplanabilmektedir. Her zaman ve her yerde. Girişi kolayca bir metin alanı üzerinden yapılmaktadır. Daha kolay bir anlaşım için, öncesinde akıllı telefonla çekilen fotoğraflar da eklenebilmektedir.

Akıllı telefonunuzla yelkenli teknik desteğini kolaylaştırın, yelkenli yatınız için yardım alın

Download MySafetyCloud

Yatınız MySafetyCloud donanımına sahip mi? Şimdi MySafetyCloud uygulamasını kolayca App-Store’den indirin. Başlaması çok kolay: Teslimat kapsamındaki QR kodunu taramanız yeterli. MySafetyCloud’e doğrudan web tarayıcınız üzerinden de erişebilirsiniz.

   ios için MySafetyCloud uygulaması Simgesini indirin  Android için MySafetyCloud uygulamasını indirin 

Donanımı olmayan modeller 

Tüm kullanım kılavuzları ve diyagramlar, donanım mevcut olmaması durumunda da MySafetyCloud uygulaması içinde, herhangi bir ek masraf oluşmadan erişime açıktır. Henüz donanıma sahip olmayan yatların sahiplerine ek bir avantaj olarak, doğrudan akıllı telefonları üzerinden tüm yedek parçaları sipariş edebilme imkanı sunulmaktadır. Sadece uygulamaya ve kayıtlı bir kullanıcı hesabına ihtiyacınız var.

İlave fonksiyonlar ve destek için yükseltme 

Bir yükseltme paketi alabilir ve kurabilirsiniz. MySafetyCloud donanımına sahip olan modeller, tüm dijital sensör verilerini ve verileri kullanabilen MySafetyCloud fonksiyonlarını desteklemektedir.