Dünyanın en eski tersanelerinden biri1827’den beri kalitede öncü

Güney İngiltere, 19. yüzyıl başlangıcı: Denizci John Moody, teknesinin onarımında olağanüstü beceri gösterir. Gitgide meslektaşları trolünün bakımını ona emanet ederken Moody meslek değiştirir: 1827 yılında Southampton’daki Swanwick’te balıkçı tekneleri için bir tamir tersanesi kurar. Bunun yanı sıra işletme küçük sandallar inşa eder, bu daha sonraki eğlence amaçlı teknelerin üretimi için temel taşıdır.

"Vindilis" – 1935

Firma kurucusunun torunu, Alexander Herbert Moody yüz yıl sonra tamirden imalathaneye geçişi gerçekleştirir. Küçüklükten beri gemi inşasında eğitimli olarak bugüne kadar süren zarif yelkenli yatların üretimini başlatır. Alexander'in tersanesinden “Sadece “en yüksek kalite”, çıkmasına izin verilir. VINDILIS ile ilk kez sözünü bozar. Tasarım T. Harrison-Butler’e aittir.

Yat efsaneleriAvrupa’nın kült markasına yükseliş

"Solar 40" – 1965

“Solar 40”, Moody hangarlarından çıkan ilk GFK yatıdır. Uzun sürüşe elverişlilik ve konfor, yelkenciler tarafından hızla takdir edilir. Laurent Giles, Angus Primrose ve Bill Dixon gibi yat tasarımcılarıyla tersane Avrupa’nın öncü yat üreticisi haline gelir.

Son derece özel yat inşası için verilen kararla Moody ailesi tersanesi için şuna karar verir: sadece en iyi el işi ve en kaliteli malzeme!

"Carbineer 46" – 1969

Moody tersanesinden çıkan ilk güverte salonlu yat. London Boat Show, Lloyd’s Trophy: Moody, ödülleri topluyor ve modern inşa teknikleriyle kalite avantajını genişletiyor.

"Swan Dancer" – 1970

Moody’nin ahşaptan inşa edilen son yatı, güverte salonlu “Swan Dancer”dır

"Moody 44" – 1972

“Moody 44”, MOODY kurucu adını taşıyan ilk yattır. Geliştirilmesi ve imalatı 3 yıl sürmüştür.

"Aftcockpit " – 2009

Aft Cockpit serisi ile Moody, yelken geleneğini modern zamana taşır. Klasik düz güverte yapısını konforlu kullanımla ve bugünün özel gemi lüksüyle kombine eder.

Yeni Moody ÇağıZarafetle dolu gerçek güverte salonlu yatlar

Alexander Moody’nin değerlerine dayanarak (sadece en yüksek kalite) ve “Carbineer” ve “Swan Dancer” gibi klasiklerden ilham alınarak Moody bugün dünya çapında eşsiz bir yola gidiyor: güverte salonu prensibinin kati suretle çağdaşlaştırılması. Salon ve kokpit, konfor ve lüks dolu uyumlu bir ev ortamı oluşturur. Daima hazır: sınırsız deniz panoraması ve maksimum doğal ışık. Güvertede bu tanımı gerçekten kazanan lüks kabinler için çok fazla alan mevcuttur. Moody güverte salonlu yatlar: bugüne kadar hiç kimse bu fikri mucidinden daha lüks, daha hızlı ve daha güvenli şekilde gerçekleştirmedi.

Güverte salonu 45 – 2008

Moody DS45 ile yeni güverte salonlu yatların çağı başladı. Modern hatlar, ekstra yüksek mezarna, One-Level-Living, içeride ve dışarıda detaylı lüks: Bu yelken felsefesi hala zamanının ilerisinde.

Güverte salonu 54 – 2012

Moody DS54, güverte salonu hissini yeni bir seviyeye çıkarıyor ve uzun seyahatler için maksimum konfor sunuyor. 4 çift kabin, 3 banyo, modern yelken planı: daha güzel, hızlı, lüks yelkenler olamaz.

Güverte salonu 41 2019

Living on one level: bu fikir asla güverte salonu 41’den daha tutarlı uygulamaya konmadı. İç tasarım, tek bir adımda bile kokpitten ayrı düşmez. 360° panoramik camlı zarif güverte kamarası son derece özel oturma konforu ile sizi şımartır. Limanda güzel zamanların keyfini çıkarın, denizde her havada güvenli ve en iyi şekilde korunaklı hissedin. Her detayda en modern tasarımın kabiliyetli el işi sanatının tecrübesi ve hassasiyeti ile birleştiğini hissedin. Moody DS41’e hoş geldiniz.