Sealine_F530_Exterior_27_drive_217.jpg | Sealine
European Powerboat of the Year 2017 Nominated
2017 Motor Boat Awards Sealine F530

BIRAKIN TEKNENİZ HAYATINIZI GENİŞLETSİN. YENİSealine F530

Sealine F530, arkaya doğru çekilmiş kaptan köşküyle kendi uzunluk sınıfının öncüsüdür. Karizmatik çizgileri ve Sealine'ye özgü gövde pencereleriyle güçlü dış tasarımın altı çizilmektedir. Kaptan köşkü için bunların içine mükemmel konumlandırılmıştır. Saf boyutu, çok seçenekli ayarlanabilen oturma alanı ve mangal ile buzdolabıyla donatılmış açık hava mutfağı sayesinde yat, başlı başına şık bir keşif alanıdır. Bu lüks, yatın tüm alanlarında aynı seviyede devam etmektedir: Kokpitte, ön kısımdaki güneşlenme güvertesinde ve geniş salonda. Sofistike tasarlanmış çift kabinlerde ve iki banyoda her misafir için geniş bir yer imkanı sunulmaktadır. Tekne sahibine ait süit ise orta kısımda bulunmakta ve tüm gövde genişliğindedir. Direkt pencerenin altında bulunan şezlong gibi cazip detaylar, titizlikle seçilmiş malzemelerden oluşan iç kısmı öne çıkarmaktadır. Ayrıca dışarıdan erişim imkanı olan bir ekip kabini veya bir ardiye arasında seçim yapabilme imkanına sahipsiniz.

GO FASTEREQUIPMENT PACKAGES UP TO 75 % FREE

Limited to September and October: We include highly attractive upgrades for your new Sealine completely free of charge. Talk to your retailer now about this unique equipment offer!

Style Package

Furniture wood:
Ontario Oak, Sherwood Chestnut or Atlanta Walnut
Floorboards in saloon and galley:
Velvet Oak, Venecian Black Walnut or Californian Oak

Power Package

2 x Volvo Penta IPS800 (600 hp) - Pod drive including joystick control (fly and main bridge)

This offer cannot be combined with other special prices or discounts. The rate of value added tax may differ from country to country. In this example, it amounts to 16 %.

ExteriorDesign

Sıra dışı gövde tasarımı

Dıştan özgün, içten ferah görünüm: F530, büyüleyici dış görünümünün ardında konuklar için 3 adet, personel için de 1 adet kamara sunuyor.

Sınıfında öncü nitelikte güverte köprüsü

Cömert boyutlardaki bu güzel F530 şaheserinin keyfini çıkarın. Tüm misafirlerinize ev sahipliği yapar ve isteyebileceğiniz tüm imkanlarla donatılabilir.

Büyük yüzme platformu

Hidrolik yükseltme/alçaltma mekanizması, platformu suya batırılabilir bir plaja dönüştürüyor. Gömülü merdiven aracılığıyla denize güvenli ve kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Baş kısımda eşsiz yemek bölümü

Hoş zaman geçirmek ve açık havada yemek yemek için ön güvertede samimi bir atmosfere sahip bir tane daha yemek alanı vardır.

NEW INTERIOR STYLE

Captivating looks.
Unleashing emotions.

Sealine F530

Newly designed interiors elevate the Sealine F530 to a modern style icon brimming with aesthetics, refinement and class. Discover here how Sealine once again lives up to its reputation for world-beating yacht interiors.

Decorative mirrors

Frame the headboard and set it off artfully. Whenever you enter the cabin, your gaze falls on these two stylistic elements, which give the whole panel an irresistibly luxurious look.

Elegant wall lights

Specially designed for the Sealine F530, these lamps fit masterfully into the overall design language. They perfectly reflect the bright surfaces of the wood, creating an ambience in which you want to prolong every moment.

Discreetly set framelights

and the queen-sized bed. Together with the wall lamps, they create a perfect combination of indirect, finely nuanced light. A backdrop in which joie de vivre and lifestyle are equally at home.

Overhead, the finest cloth

The deckhead is covered with luxury fabric that perfectly matches the finish of the cabin’s sides. The exquisite material radiates an elegance that buoys the senses.

Eye-catching

It required a rigorous selection from 200 fine textiles to give the head panel its elegant, satin finish. The effect is cleverly coordinated with other reflective surfaces in the room, such as the gloss-lacquered precious woods.

INTERIORDesign

İçeride bol ışık

5,8 metre uzunluktaki panoramik pencereler salonu gün ışığıyla doldurur. Tekne gövdesinin orta kısmındaki girinti sayesinde deniz manzarası tam önünüzdedir.

Açık alan ve havadar bir his

Havanın iç odalara girmesine izin verin: Arka yemek alanı ve salon arasındaki katlamalı büyük kapı ve yukarı doğru açılabilen pencere güvertede açık bir atmosfer yaratır.

Lüks yat sahibi süiti

Baştan sona aydınlık kamara, ekstra büyük gövde pencereleriyle keyif veriyor, şahane manzaralarıyla ve şaşırtıcı miktarda gün ışığıyla sakinlerini şımartıyor.

İçeri çekilebilir 40 inç TV

Güvertedeki tüm konuklarınız kokpitten bile görülebilen 40 inç televizyonun keyfini çıkarsın.

VideoGalerisi

İlhamve bilgi

Sealine F530 Broşür | Sealine F530 Brochure | Sealine

Sealine F530 Broşür

Sealine F530 | Özellik ve Ölçüler | Sealine

Sealine F530

Yaşamalanlarda

Flybridge Layout

Saloon Layout

Interior Layouts

Testyorumları

Sealine F530 İngiliz asilzadesine Alman disiplini / Tekne, yelken ve deniz kültürü dergisi - aralik 2016 | Bu kez, köklü İngiliz markası Sealine’ın Almanlara geçtikten sonra çıkardığı yeni kuşak teknesini test ediyoruz. Sealine F530, İngiliz tasarımcı Bill Dixon tarafından tasarlanmış. Salon hacmi, aydınlık iç alanları ve ön güvertesi ile iddialı bir tekne. Birbirinden bağımsız dört ayrı mekan yaratabilen yat aynı zamanda tam bir parti mekanı. | Sealine
Sealine F530 Testbericht boote 1.2017 | Sealine F530 - Die Flybridge-Yacht hält jede Menge Open-Air-Bereiche mit gemütlichen Sitzflächen und Liegewiesen bereit. | Sealine
Sealine F530 Review Superyates & Marinas THE BEST 09/2015 | Sealine, perteneciente al Grupo Hanse, ha presentado su nuevo modelo F530; que en Espana Saldra a la venta con una nueva red de distribución de la marca en Espana. Dicho Modelo es la evolución natural del renovado Catálogo que ofrece el Astillero. | Sealine
Sealine F530 Feature Skipper Revista Nautica 10/2015 | El modelo mayor de ls línea Flybridge del astillero Sealine, el nuevo F530, responde perfectamente al concepto de crucero familiar de última generación. De él podemos destacar, entre otras cosas, el estudiado trabajo en el reparto de espacios y soluciones de confort que adopta. | Sealine
Sealine F530 Review skipper 05/2016 | The Sealine F530, the largest yacht of the Sealine series with 16 metres in length, was officially presented at the Boat Show in Palma de Mallorca on April 28. | Sealine
Sealine F530 Preview Motor Boat & Yachting 01/2016 | This will be the largest Sealine built since Hanse took stewardship of the British yard and, if what the Germans managed to squeeze on to the smaller C330 is anything to go by, the 530 will be stuffed with clever features. Sealine has once again employed the services of British designer Bill Dixon to sprinkle his packaging magic over the F530's blueprint and you can see the likeness to the wonderful S330 in the shape of the upright bow and the rakish hull windows. | Sealine
Sealine F530 Test Review Motorboat & Yachting August 2016 | What sets the F530 apart is the use of glass in the saloon. The effect is astounding. Sealine has always been a brand close to British boaters' hearts. So many people got into boating through a Sealine one way or another; the boats have been the gateway to a life on the water that many owners will never forget... | Sealine
Sealine F530 Preview Motorboat & Yachting July 2016 | The Palma boat show as the launch venue for Sealine's first all-new flybridge boat since Hanse took control. Like the rest of the current range, the F530 is built in Germany but it can still claim some British heritage courtesy of designer Bill Dixon. | Sealine
Sealine F530 Test review yachting Korea June 2017 | SEALINE F530은 ‘European Power Boat of the Year 2017’의 노미네이트와 ‘Motor Boat Awards 2017’의 Finalist를 수상하며 세계요트 시장에서 디자인과 퍼포먼스를 인정받았다. 화려한 경력으로 무장한 SEALINE F530은 아웃 테리어와 인테리어 모두 완벽하다 | Sealine

Sealine F530 İngiliz asilzadesine Alman disiplini / Tekne, yelken ve deniz kültürü dergisi - aralik 2016

Bu kez, köklü İngiliz markası Sealine’ın Almanlara geçtikten sonra çıkardığı yeni kuşak teknesini test ediyoruz. Sealine F530, İngiliz tasarımcı Bill Dixon tarafından tasarlanmış. Salon hacmi, aydınlık iç alanları ve ön güvertesi ile iddialı bir tekne. Birbirinden bağımsız dört ayrı mekan yaratabilen yat aynı zamanda tam bir parti mekanı.

Sealine F530 Testbericht boote 1.2017

Sealine F530 - Die Flybridge-Yacht hält jede Menge Open-Air-Bereiche mit gemütlichen Sitzflächen und Liegewiesen bereit.

Sealine F530 Review Superyates & Marinas THE BEST 09/2015

Sealine, perteneciente al Grupo Hanse, ha presentado su nuevo modelo F530; que en Espana Saldra a la venta con una nueva red de distribución de la marca en Espana. Dicho Modelo es la evolución natural del renovado Catálogo que ofrece el Astillero.

Sealine F530 Feature Skipper Revista Nautica 10/2015

El modelo mayor de ls línea Flybridge del astillero Sealine, el nuevo F530, responde perfectamente al concepto de crucero familiar de última generación. De él podemos destacar, entre otras cosas, el estudiado trabajo en el reparto de espacios y soluciones de confort que adopta.

Sealine F530 Review skipper 05/2016

The Sealine F530, the largest yacht of the Sealine series with 16 metres in length, was officially presented at the Boat Show in Palma de Mallorca on April 28.

Sealine F530 Preview Motor Boat & Yachting 01/2016

This will be the largest Sealine built since Hanse took stewardship of the British yard and, if what the Germans managed to squeeze on to the smaller C330 is anything to go by, the 530 will be stuffed with clever features. Sealine has once again employed the services of British designer Bill Dixon to sprinkle his packaging magic over the F530's blueprint and you can see the likeness to the wonderful S330 in the shape of the upright bow and the rakish hull windows.

Sealine F530 Test Review Motorboat & Yachting August 2016

What sets the F530 apart is the use of glass in the saloon. The effect is astounding. Sealine has always been a brand close to British boaters' hearts. So many people got into boating through a Sealine one way or another; the boats have been the gateway to a life on the water that many owners will never forget...

Sealine F530 Preview Motorboat & Yachting July 2016

The Palma boat show as the launch venue for Sealine's first all-new flybridge boat since Hanse took control. Like the rest of the current range, the F530 is built in Germany but it can still claim some British heritage courtesy of designer Bill Dixon.

Sealine F530 Test review yachting Korea June 2017

SEALINE F530은 ‘European Power Boat of the Year 2017’의 노미네이트와 ‘Motor Boat Awards 2017’의 Finalist를 수상하며 세계요트 시장에서 디자인과 퍼포먼스를 인정받았다. 화려한 경력으로 무장한 SEALINE F530은 아웃 테리어와 인테리어 모두 완벽하다

Model Karşılaştırması

Modelinizi seçin:

Sealineyapılandırıcı

yapıyorsunuzYeni SEALINE'ınızı

  • Bir SEALINE modeli seçin
  • SEALINE’ınızı kişiselleştirin
  • Teklifinizi alın

InfoCenter

Sealine Colours & Materials | GREAT DESIGNERS CREATED YOUR SEALINE. BE ONE OF THEM. There are countless ways to kit out the interior of your boat. No matter what materials you choose: The quality will always be first-class. Carefully selected fabrics, exquisite floorings and a wide range of well-balanced colours create an ambience you´ll enjoy anew each day. | Sealine
Sealine F530 Flybridge | Sealine
Sealine F530 Main Deck | Sealine
Sealine F530 Lower Deck | crew cabin optional | Sealine
Sealine F530 Broşür | Sealine F530 Brochure | Sealine
Sealine F530 | Özellik ve Ölçüler | Sealine
Sealine F530 İngiliz asilzadesine Alman disiplini / Tekne, yelken ve deniz kültürü dergisi - aralik 2016 | Bu kez, köklü İngiliz markası Sealine’ın Almanlara geçtikten sonra çıkardığı yeni kuşak teknesini test ediyoruz. Sealine F530, İngiliz tasarımcı Bill Dixon tarafından tasarlanmış. Salon hacmi, aydınlık iç alanları ve ön güvertesi ile iddialı bir tekne. Birbirinden bağımsız dört ayrı mekan yaratabilen yat aynı zamanda tam bir parti mekanı. | Sealine
Sealine F530 Testbericht boote 1.2017 | Sealine F530 - Die Flybridge-Yacht hält jede Menge Open-Air-Bereiche mit gemütlichen Sitzflächen und Liegewiesen bereit. | Sealine
Sealine F530 Review Superyates & Marinas THE BEST 09/2015 | Sealine, perteneciente al Grupo Hanse, ha presentado su nuevo modelo F530; que en Espana Saldra a la venta con una nueva red de distribución de la marca en Espana. Dicho Modelo es la evolución natural del renovado Catálogo que ofrece el Astillero. | Sealine
Sealine F530 Feature Skipper Revista Nautica 10/2015 | El modelo mayor de ls línea Flybridge del astillero Sealine, el nuevo F530, responde perfectamente al concepto de crucero familiar de última generación. De él podemos destacar, entre otras cosas, el estudiado trabajo en el reparto de espacios y soluciones de confort que adopta. | Sealine
Sealine F530 Review skipper 05/2016 | The Sealine F530, the largest yacht of the Sealine series with 16 metres in length, was officially presented at the Boat Show in Palma de Mallorca on April 28. | Sealine
Sealine F530 Preview Motor Boat & Yachting 01/2016 | This will be the largest Sealine built since Hanse took stewardship of the British yard and, if what the Germans managed to squeeze on to the smaller C330 is anything to go by, the 530 will be stuffed with clever features. Sealine has once again employed the services of British designer Bill Dixon to sprinkle his packaging magic over the F530's blueprint and you can see the likeness to the wonderful S330 in the shape of the upright bow and the rakish hull windows. | Sealine
Sealine F530 Test Review Motorboat & Yachting August 2016 | What sets the F530 apart is the use of glass in the saloon. The effect is astounding. Sealine has always been a brand close to British boaters' hearts. So many people got into boating through a Sealine one way or another; the boats have been the gateway to a life on the water that many owners will never forget... | Sealine
Sealine F530 Preview Motorboat & Yachting July 2016 | The Palma boat show as the launch venue for Sealine's first all-new flybridge boat since Hanse took control. Like the rest of the current range, the F530 is built in Germany but it can still claim some British heritage courtesy of designer Bill Dixon. | Sealine
Sealine F530 Test review yachting Korea June 2017 | SEALINE F530은 ‘European Power Boat of the Year 2017’의 노미네이트와 ‘Motor Boat Awards 2017’의 Finalist를 수상하며 세계요트 시장에서 디자인과 퍼포먼스를 인정받았다. 화려한 경력으로 무장한 SEALINE F530은 아웃 테리어와 인테리어 모두 완벽하다 | Sealine

Sealine Colours & Materials

GREAT DESIGNERS CREATED YOUR SEALINE. BE ONE OF THEM. There are countless ways to kit out the interior of your boat. No matter what materials you choose: The quality will always be first-class. Carefully selected fabrics, exquisite floorings and a wide range of well-balanced colours create an ambience you´ll enjoy anew each day.

Sealine F530 Flybridge

Sealine F530 Main Deck

Sealine F530 Lower Deck

crew cabin optional

Sealine F530 Broşür

Sealine F530 Brochure

Sealine F530

Özellik ve Ölçüler

Sealine F530 İngiliz asilzadesine Alman disiplini / Tekne, yelken ve deniz kültürü dergisi - aralik 2016

Bu kez, köklü İngiliz markası Sealine’ın Almanlara geçtikten sonra çıkardığı yeni kuşak teknesini test ediyoruz. Sealine F530, İngiliz tasarımcı Bill Dixon tarafından tasarlanmış. Salon hacmi, aydınlık iç alanları ve ön güvertesi ile iddialı bir tekne. Birbirinden bağımsız dört ayrı mekan yaratabilen yat aynı zamanda tam bir parti mekanı.

Sealine F530 Testbericht boote 1.2017

Sealine F530 - Die Flybridge-Yacht hält jede Menge Open-Air-Bereiche mit gemütlichen Sitzflächen und Liegewiesen bereit.

Sealine F530 Review Superyates & Marinas THE BEST 09/2015

Sealine, perteneciente al Grupo Hanse, ha presentado su nuevo modelo F530; que en Espana Saldra a la venta con una nueva red de distribución de la marca en Espana. Dicho Modelo es la evolución natural del renovado Catálogo que ofrece el Astillero.

Sealine F530 Feature Skipper Revista Nautica 10/2015

El modelo mayor de ls línea Flybridge del astillero Sealine, el nuevo F530, responde perfectamente al concepto de crucero familiar de última generación. De él podemos destacar, entre otras cosas, el estudiado trabajo en el reparto de espacios y soluciones de confort que adopta.

Sealine F530 Review skipper 05/2016

The Sealine F530, the largest yacht of the Sealine series with 16 metres in length, was officially presented at the Boat Show in Palma de Mallorca on April 28.

Sealine F530 Preview Motor Boat & Yachting 01/2016

This will be the largest Sealine built since Hanse took stewardship of the British yard and, if what the Germans managed to squeeze on to the smaller C330 is anything to go by, the 530 will be stuffed with clever features. Sealine has once again employed the services of British designer Bill Dixon to sprinkle his packaging magic over the F530's blueprint and you can see the likeness to the wonderful S330 in the shape of the upright bow and the rakish hull windows.

Sealine F530 Test Review Motorboat & Yachting August 2016

What sets the F530 apart is the use of glass in the saloon. The effect is astounding. Sealine has always been a brand close to British boaters' hearts. So many people got into boating through a Sealine one way or another; the boats have been the gateway to a life on the water that many owners will never forget...

Sealine F530 Preview Motorboat & Yachting July 2016

The Palma boat show as the launch venue for Sealine's first all-new flybridge boat since Hanse took control. Like the rest of the current range, the F530 is built in Germany but it can still claim some British heritage courtesy of designer Bill Dixon.

Sealine F530 Test review yachting Korea June 2017

SEALINE F530은 ‘European Power Boat of the Year 2017’의 노미네이트와 ‘Motor Boat Awards 2017’의 Finalist를 수상하며 세계요트 시장에서 디자인과 퍼포먼스를 인정받았다. 화려한 경력으로 무장한 SEALINE F530은 아웃 테리어와 인테리어 모두 완벽하다

Broşürü sipariş et

Yatlarımız için broşürler de online olarak mevcuttur. Burada, Sealine broşürünü online olarak inceleyebilir ve hemen kolayca evinize sipariş edebilirsiniz.

Bilgin

Selamlama *
Haber Bültenlerimizin size gelmesini ister misiniz?

Verilerinizi ilkesel olarak sadece talebinizin işlenmesi amacıyla kullanıyoruz. Bunun için bunları, talebiniz konusunda size bilgi verebilmesi, teklifler sunabilmesi ve broşürler gönderebilmesi amacıyla, en yakın sözleşmeli satıcımıza yönlendiriyoruz. Bu konudaki diğer ayrıntıları, veri koruma beyanımızda bulabilirsiniz.