Helikopter havai ile açık okyanusta Mission Vendée Globe yelkenli yatlar

Vendée Globe Görevi

Yarış komitesi Privilège Signature 580’e güveniyor

Heyecan dolu bir yarıştı! 80 gün, 3 saat ve 44 dakikanın ardından Yannick Bestaven, Les Sables d’Olonne’da 9. Vendée Globe yarışının bitiş çizgisine ulaştı. Onu yakından takip eden Boris Herrmann, bitiş çizgisinden sadece birkaç mil önce yaşanan bir çarpışmayı bildirdiğinde izleyiciler şaşkına uğradı. Çarpışma sonucu yaşanan hasar, değerli zamanından kaybetmesine ve yarışı beşinci bitirmesine mal oldu.

Privilège Signature 580'deki Vendée Globe yarış komitesi üyeleri

Bitiş çizgisinde demir atan katamaran oldukça sakindi; fırtınalı havayı güvertede neredeyse hissetmedik. 2024 Vendée Globe yarışında onu kesinlikle tekrar düşüneceğiz.

YARIŞ KOMİTESİ ÜYESİ
Vendée Globe

Bu yılki Vendée Globe yarışında komite yatı olan Privilège Signature 580 bir şamandırayla birlikte bitiş çizgisini işaretledi ve Yarış Komitesi üssü olarak kullanıldı. Les Sables d’Olonne kıyısında demir atan katamaran, yağmura ve sise karşı bir sığınak görevi görürken yüksek güvertesi sayesinde bitiş çizgisinin açıkça görülmesini sağladı. Saat 20:00 sularında kaptanımız Eric Darni, Privilège Signature 580’i hafif dalgalı denizdeki yerine aldı.

Privilège Signature 580 kıçtaki su lambaları okyanus suyunu derin mavi renkle aydınlatır
Vendée Globe yarış rüzgar durumu haritası
Privilège Signature 580, Vendée Globe yarışı için limana demirledi
Vendée Globe yarış teknesinin rıhtımdaki Privilège Signature 580 güvertesinden fotoğraf çekimi
Privilège Signature 580, Vendée Globe yarışında kamera arkasına yelken açıyor ve tekneleri destekliyor
Destek tekneleriyle çevrili helikopter tarafından çekilen Vendée Globe yarış teknesinin Privilège Signature 580'den fotoğrafı
Privilège Signature 580 yarış komitesi katamaran motorları Vendée Globe yarışının sonu için limana girdi

Vendée Globe yarış komitesi üyelerinden biri, ilk uzun geceden sonra, “Bitiş çizgisinde demir atan katamaran oldukça sakindi; fırtınalı havayı güvertede neredeyse hissetmedik. Kapalı kokpit ve camlı salonun koruması altında, halimizden memnun bir şekilde yarışı bitirenleri rahatça gözlemleyebildik ve kesin varış sürelerini uzun bir süre boyunca kaydedebildik. 2024 Vendée Globe yarışında onu kesinlikle tekrar düşüneceğiz,” dedi.

Philippe Jeantot tarafından kurulan ve ünlü Vendée Globe köyünde bulunan Vendée Globe ve Privilège aynı kurucuyu ve konumu paylaşıyor. İklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmaya yardımcı olmak için bu yılki etkinlikte Privilège, teknik bir ortak olarak Boris Herrmann’ı destekledi. Yarışı kazanmasa bile, iklim değişikliği araştırmalarına önemli bir katkı yaptığı için kalbimizi kazandı.

Boris Herrmann, Vendée Globe yarışından sonra mürettebat tarafından elinde yüksekte tutulan bir şişe şampanyayla kaldırıldı
Mürettebat üyesi, Vendée Globe yarış teknesi deniz kaşifi güvertesinde elinde iki adet ateşlenmiş kırmızı işaret fişeği tutuyor
Mürettebat üyesi, Vendée Globe yarış teknesi deniz kaşifi üzerinde elinde iki adet ateşlenmiş kırmızı işaret fişeği tutuyor
Mürettebat üyeleri tutuşmuş kırmızı fişekleri tutarken, yarış teknesi deniz kaşifinden turuncu duman sinyali geliyor
Boris Herrmann ve ekibinin Vendée Globe yelkenli yarışının bitiminde takım fotoğrafı

2018’den bu yana tüm Globe Series yarışlarına katılan ve hepsinden harika sonuçlarla dönen Boris Herrmann IMOCA Globe Series şampiyonu da seçildi. Kendisini aldığı bu muhteşem unvan için kutluyor ve önümüzdeki tüm yarışlarda bol şanslar diliyoruz. Ayrıca tüm Vendée Globe kaptanlarını büyük başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. 2024’te görüşmek üzere!

Meşhur yarış hakkında ayrıntılı bilgi için: www.vendeeglobe.org

Fotoğraflar ve Video: © Martin Keruzoré / Team Malizia, Yvan Zedda / Alea, Eric Darni, Bertrand Serrell

Diğer Haberler ve Hikayeler

The Privilège stand at the International Multihull Show 2022

Heyecan verici açıklamalar ve sınıfının en iyisi…

La Grande-Motte Uluslararası Çok Gövdeli Tekne Fuarı 2022 için Katamaran ekibi Privilège grup fotoğrafı

Dünyanın en büyük çok karinalı tekne fuarında bize…

"Multihull of the Year 2022" ödülüne aday

Privilège Signature 580 modelimiz, 55 feet üstü…