Şefin seçimi Noelia Summer kavrulmuş jambon ve ananas salatası

Noelia’dan şefin tavsiyesi

Fırında jambon ve ananas salatasıyla yaz esintisi

Noelia, yeni aldıkları Privilège Serie 5 yatlarında nişanlısı John’a yaratıcı bir Şükran yemeği hazırlamış. “Sayonara’da ilk kez Şükran Gününü kutladık, yemek de gerçekten akılda kalacak kadar lezzetli olunca tarifini paylaşmak istedim,” diyor. “Ne var ne yoksa fırına atıp pişirdim ama sonuç o kadar iyi oldu ki sonra yine defalarca aynı yemeği yaptım.”

John’un ve Sayonara’nın hayatımda olmasından büyük minnet duyuyorum, zaten yılın bu dönemi de minnettar olduğumuz şeyleri hatırlama zamanı.

NOELIA

“Tabii, Şükran Günü yemeğini bir kadeh şarapla taçlandırabiliyorsanız iyi oluyor. Bizim bu tarif için favorilerimizin hepsi kırmızı: Caymus, Barolo ve Cabernet Sauvignon.” En iyisi taze ananas kullanmak olsa da bu tarif konserve ananasla da yapılabiliyor. Salata için de çeri domates ve körpe ıspanak yaprakları gerekiyor. “Ben ananası fırında kızarttım ama tavada da pişirebilirsiniz. Jambonu ister fırında ister ocakta kızartıyorsunuz, istediğiniz türde jambon kullanabilirsiniz.”

 

Yaz kavrulmuş jambon ve ananas salatası Noelia'dan Şükran Günü yemeği tarifi

ABD’de Şükran Günü genellikle aileyle birlikte geçirilir ama bu yıl bu büyük gün geldiğinde Noelia ve John, Serie 5 yatlarıyla deniz hayatının keyfini çıkarıyorlarmış. Sayonara, 20 kilometrelik kumlu plajları, rüzgârlı su yolları, ayrıca sofistike spor ve kültür tesisleriyle kimi zaman Amerika’nın en gözde adası olarak görülen, Güney Karolina’daki Hilton Head Adası rıhtımındaymış.

Noelia tropikal Şükran Günü yemeklerini ananas salatasını sergiliyor
Noelia ve John, tarihi bir deniz fenerine demirlemiş katamaranlarında bir kadeh kırmızı şarabın tadını çıkarıyor.
Bir katamaran üzerinde hazırlanan tropikal ananas salatası
John, önünde bir Şükran Günü ziyafeti ile katamaranının yemek masasında oturuyor
Kaplama fırında kızarmış patates
Privilège katamaranındaki yemek alanı dekoru

Britanya Virjin Adaları’nda yatlarını satın aldıktan sonra mümkün oldukça yatta vakit geçiren bu çiftin, ülkenin üç aylık bir Covid kapanmasının eşiğinde olduğu bu dönemde yatta olmalarına zaten şaşmamak gerek. İlk yedi haftalarını karaya ayak basamadan yatta geçirmişler, sonra da ilk izin fırsatını yakalar yakalamaz yelken açıp dokuz günlük bir yolculukla Florida’daki Palm Beach’e geçmişler.

John, “Bu tekneye çok güveniyoruz,” diye açıklıyor. “Ben 11 yaşından beri açılıyorum ama Noelia ile birlikte açık deniz deneyimimiz yoktu. Salty Dawg Rally’ye katıldık, bu da daha çok denizcilik üzerine bilgi veren gönüllülerden ibaretti.”

Privilège Katamaran, mavi tropik su ile kıyı plajına demir attı
Noelia, katamaranından bir gezi sırasında tropik plajların mavi sularının tadını çıkarıyor
Privilège Serie 5 demir atıyor
John ve Noelia denizde katamaranlarıyla gün batımının tadını çıkarıyor
Noelia ve John yeni katamaranlarının önünde poz veriyor
Küçük tropikal kuş, yelkenli katamaran masasında ve ana yelken iplerinde oturuyor.

O ilk yaz, çift Sayonara ile Annapolis’e gitmiş ve Hatteras Burnu’nu dolaşmış. 2021’e geldiklerinde ikisi de daha hevesliymiş ve güneye dönmeden önce yatı Maine’e kadar götürmüşler. Noelia, “Bu iki sefer de bizim için gerçekten harika bir deneyim oldu, çok coşkulu geçti,” diyor.

Çift fırsat buldukça dışarıda yemek yemeyi seviyor ama önlerinde uzun bir yolculuk olan günlerde Noelia yaratıcılığını konuşturmaktan da hoşlanıyor. “Yemek yapmayı seviyorum, bana göre çok rahatlatıcı bir şey, ayrıca sabahtan akşama denizde yol alarak geçirdiğiniz bir günü noktalamanın da harika bir yolu. Yatın mutfağında yok yok, mutfağı kullanmak çok keyifli. Tarifler bulup bunlara kendi dokunuşumu katmak hoşuma gidiyor.”

 

Fotoğraflar: ©Noelia

 

Diğer Haberler ve Hikayeler

The Privilège stand at the International Multihull Show 2022

Heyecan verici açıklamalar ve sınıfının en iyisi…

La Grande-Motte Uluslararası Çok Gövdeli Tekne Fuarı 2022 için Katamaran ekibi Privilège grup fotoğrafı

Dünyanın en büyük çok karinalı tekne fuarında bize…

"Multihull of the Year 2022" ödülüne aday

Privilège Signature 580 modelimiz, 55 feet üstü…