Tim Darni, 6,5 m teknesi "SO'KANAA JUS 100% NATUREL" ile Atlantik Okyanusu boyunca solo yelken yarışına çıkıyor

Atlantik üzerinde tek başına

Macera başlıyor!

Tim Darni ve babası Eric, Privilège’nin açık deniz katamaranlarının deneme ve test sürüşü söz konusu olduğunda son derece deneyimli ve uyumlu bir ikilidir. Etkileyici çift gövdeli yelkenlilerle en dar alanda yapılan liman manevraların yanı sıra, tüm hava şartlarında yeni teknolojilerin denenmesi de repertuvarlarında yer almaktadır. 

Fakat 27 yaşındaki Tim aynı zamanda oldukça hırslı ve tutkulu bir tek kişilik yelkenci. Yelken tutkusuyla ünlü Les Sables D´Olonne’de büyümüş biri için hiç de şaşırtıcı sayılmaz. Fransa’dan Güney Karayipler’e doğru uzanan 23. Mini-Transat yarışının start komutu henüz yeni verilmiştir ve Tim’in babasının yanı sıra elbette tüm Privilège ekibi de Tim’in bu efsanevi tek kişilik regatta yarışında yer almasından dolayı onunla gurur duymaktadır. Yarışta 432 numaralı yelkenle prototip değerlendirmesinde 2003 model bir karbon miniyle yer almakta ve ilk onun arasında yer almayı ummaktadır. 

Privilège’nin CEO’su Gilles Wagner: “Hepimiz heyecan içindeyiz ve sürekli canlı gösterimi takip ediyoruz. 6,5 metrelik bir gemiyle tek başına Atlantik’i geçmek inanılmaz bir performans. Tim’in regatta ve açık deniz tecrübeleri Privilège için de son derece değerli. Bu sebeple onu en iyi şekilde destekliyoruz ve her iki bakımdan da başarılı bir şekilde geri dönmesini heyecanla bekliyoruz.”

Tim önümüzdeki yıllarda Route du Rhum 2022 ve Transat Jaques Vabre 2023 gibi başka büyük yarışlara da katılmak ve ardından da 2024 yılında en büyük hayalini, Vendeé Globe’de yer almayı gerçekleştirmek istiyor. 

Bonne chance (iyi şanslar), Tim! 

Tim Darni, Atlantik Okyanusu boyunca yarışırken yelken iplerini ayarlıyor
 Atlantik yelken yarışında solo için bekleyen yarış tekneleri bir limana demirledi
Kalabalık solo Atlantik yelken yarışı için toplanırken Tim Darni, Privilège ekibiyle birlikte deniz duvarında “BON VENT TIM” tabelasını tutarak poz veriyor
Yelkenli yarış teknesi “SO'KANAA JUS 100% NATUREL” aksiyon görüntüsü, Tim Darni CEO Gilles Wagner ile poz veriyor

Diğer Haberler ve Hikayeler

The Privilège stand at the International Multihull Show 2022

Heyecan verici açıklamalar ve sınıfının en iyisi…

La Grande-Motte Uluslararası Çok Gövdeli Tekne Fuarı 2022 için Katamaran ekibi Privilège grup fotoğrafı

Dünyanın en büyük çok karinalı tekne fuarında bize…

"Multihull of the Year 2022" ödülüne aday

Privilège Signature 580 modelimiz, 55 feet üstü…