Bir Zamanlar

Philippe Jeantot

(tek elle yelkencilikte iki kez dünya şampiyonu ve ünlü Vendee Globe dünya turu yarışının kurucusu), ailesinin çağrıları sırasında gemide yaşaması için orijinal seyir katamaranı tasarladı: konfor, güç ve güvenlik temel kriterlerdi.

Philippe Jeantot tek elle yelkencilikte dünya şampiyonu ve ünlü Vendee Globe dünya turu yarışının kurucusu

Tarih

1985'te Jeantot Marine'i kurdu ve ilk gemisini Paris'te sergiledi, deniz inşaatında bir hayata başlamaktan çok kişisel gururu için, ancak aldığı birçok sipariş onu bir sonraki büyük maceraya atılmaya teşvik etti!
 

Philippe Jeantot, dünya çapındaki navigasyon deneyimini Privilège markasına taşıyarak konfor, güvenlik ve seyir keyfi açısından mükemmel bir tasarım yarattı!
 

1989'da tersane, seyir katamaranlarının önde gelen üreticisiydi, Amerikan pazarına hakim oldu ve meslek için bir ölçüt haline geldi. Tanınma şu şekilde geldi: 1992'de Le Trophée International de la Qualité. Privilège 45 ve 42, 1995 ve 1996'da ABD'de 'Yılın Teknesi' seçildi.
 

1996 yılında, Alliaura'nın himayesi altında, marka büyüdü ve 15 metrenin üzerindeki büyük katamaranlarda sınıfının en üstündeki konumunu teyit etti; Filonun amiral gemisi olarak bilinen PRIVILÈGE 745 ile dünya çapında 18-23m arasında değişen 60'tan fazla gemi teslim edildi.
 

2012, Privilège hikayesinde tutkunun, kalitenin ve deneyimin anahtar kelimeler olduğu yeni bir bölümün yazıldığını görüyor. Les Sables d'Olonne'daki tarihi alanda, PRIVILÈGE MARINE, çoğu 20 yıldan fazla kıdeme sahip yüksek nitelikli bir ekip topladı... Bu erkekler ve kadınlar, Gilles Wagner liderliğindeki gerçekten hevesli ve kararlı bir ekip oluşturuyor.
 

Mayıs 2017'den beri Privilège Marine, dünya çapında tanınan HanseYachts grubunun bir parçasıdır.