Tekneler Başkanı Mathieu Fort

Mathieu Fort

2015’den beri Tekne Departman Müdürü

Mathieu için tipik bir gün, her ekibin müdürlerinin o günün hedeflerini tartışmak için yaptığı toplantıyla başlar. Tersanedeki her teknenin üretim programını takip eder ve takip sistemini her gün güncel tutmak onun görevidir. Onun için heyecan, bir ekip duygusu oluşturmaya yardımcı olmak ve her projeye çeşitli zanaatları dahil etmek. "Her seferinde benzersiz bir tekne inşa ediyoruz ve bu gerçekten özel" diye açıklıyor.

“2006'da ilk kez bir Privilège'e çıktığımı hatırlıyorum. Bu bir Privilège 585'ti ve gerçekten gözlerimi açtı."

MATHIEU FORT
Tekne Departman Müdürü

Privilège'e uzanan yolculuğu, denizcilik araştırmaları okulunda iki yıllık eğitimle başlayan uzun bir yolculuk oldu. Bunu izleyen 14 yıl boyunca, çeşitli farklı sahalarda çalıştı, karbon inşa, motor ve yelkenli tekneleri hazırlamak ve bakımlarını yapmak, müşterileri idare etmek, atölyeyi yönetmek ve benzer konuları öğrenip, becerilerini pekiştirdi. “Şimdi beş yıldır Privilège'deyim.”

Mathieu işte olmadığı zamanlarda genellikle yerel olarak gönüllü çalışmalarda bulunuyor. “Özel bir okulun ve 10-11 yaş arası çocukların futbol takımının başkanıyım. Bunun yanında eski bisikletler restore ediyorum." Yelkencilik için çok az zamanı kalıyor, ancak bir teknesi olsaydı Norveç ve Baltık Denizi fiyortlarına gideceğini belirtiyor.

Yat fabrikası ilan panosuna katamaran planları asıldı