Privilège katamaranları için ekip üyesi Katy Beranger Laminatör

Katy Beranger

Laminatör

Alliaura Marine olarak bilinmeye başladığından beri tersanede çalışan Katy, uzun süredir Privilège bünyesinde olan çalışanlardan biri. Kendisi laminatör olarak, teknenin gövdelerinden kilitli dolap kapaklarına kadar cam elyaf elemanlarının yapılmasına yardımcı oluyor. Günlük işleri arasında, laminasyon planına göre farklı cam keçe katmanlarının hazırlanması, bunların reçineyle ıslanması ve sonunda bileşenlerin farklı yüzeylere göre boyanması yer alıyor. “Yorucu bir gün ama işimi seviyorum,” diyor Katy.

Ayrıca ekibin üyeleri arasında güzel bir atmosfer ve anlayış var.

KATY BERANGER

 Katy Beranger, katamaranın fiberglas iç panelinde reçine rulo yapıyor
Katamaranın bitmemiş fiberglas gövde yapısı
Ekip üyeleri katamaran iç panel yapısına fiberglas ile birlikte katılıyor

Tüm Privilège katamaranlarının gövdeleri, vakum infüzyon yöntemiyle üç ana parça halinde kalıplanmaktadır ancak Katy’nin ekibi tarafından elle doka sokulan çok sayıda küçük parça da bulunuyor. Kompozit parçaların tutarlı kalitede olması için hassasiyet en önemli unsurdur; Katy de bu işi severek yapıyor.

İş dışında yürüyüş yapmayı seven Katy henüz bir tekneyle denize açılma girişiminde bulunmadı. Katy ayrıca ilerleyen zamanlarda torunuyla daha fazla zaman geçirmeyi dört gözle bekliyor. Kendisine, Privilège katamaranı olsaydı nereye yelken açacağını sorduk. Gülümseyerek “Her yere,” diye cevap veriyor Katy.