Güvenlik ve hizmet sağlayan yenilikçi bulut yat teknolojisi

MyHanse Safety Cloud

Yatlar için, daha fazla hizmet, güvenlik ve eğlence için trend belirleyen teknoloji.
Hanse yatları, performansı ve eşsiz tasarımı en modern navigasyon elektroniği ile birleştirmektedir. Yeni geminizi My Safety Cloud donanımı ile donatarak yatçılık deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın - Yat konfigüratörümüzde seçenek olarak sunulan ve 30 günlük ücretsiz deneme aboneliği içeren. MyHanse Safety Cloud donanımı yat elektroniğine bağlanmakta ve mobil ağ üzerinden dünya ile iletişim kurabilmektedir. Hanse yatları açık denizdeyken, veriler kaydedilmekte ve tekrar bir mobil ağ algılandığında derhal işleme alınmaktadır. Böylelikle hiçbir veri kaybolmaz. Daha eski Hanse modelleri için web mağazası veya Hanse satıcıları üzerinden bir MyHanse Safety Cloud donatım paketi temin edilebilmektedir. MyHanse Safety Cloud, kullanıcılar için yatta hizmet, emniyet ve eğlenceyi önemli oranda arttıran toplam dokuz yeni fonksiyon sunmaktadır.

Yatlarınızın dijital verilerine akıllı telefonunuzdan erişin Hanse Yachts akıllı teknelerdir

Sensörler

tüm önemli cihazları izle
Yeterince temiz su depolandı mı? Dizel deposu hala dolu mu? Yat akülerinin şarjı var mı? MyHanse Safety Cloud sayesinde yattaki şarj ve doluluk seviyeleri sorunsuzca akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilmektedir. Böylelikle Hanse sahipleri her zaman ve her yerde motorlu yat gezilerini mükemmel bir şekilde hazırlayabilirler. Ve rahatça keyfini çıkarabilirler. Sensörler yattaki tüm önemli cihaz ve şarj durumlarını kontrol altında tutmaktadır. Kritik değerlerin altına düşüldüğünde, MyHanse Safety Cloud alarm verir. Hanse’un sahibi, cep telefonuna gönderilen bir bildirimle bilgilendirilmekte ve kişi derhal harekete geçebilmektedir. Standart olarak motor verileri (tork, sıcaklık, çalışma saatleri), motor ve servis akülerinin şarj durumları, kara akımı, plotter verileri ve sintine pompası belirlenmektedir. Sintine pompası harekete geçtiğinde Hanse sahibine akıllı telefonu üzerinden derhal bir bildirim gitmektedir. Opsiyonel olarak bazı Hanse yatları CZone digital switching ile donatılmıştır. Bu fonksiyonda ek olarak temiz su ve dizel dolum seviyeleri de belirlenmektedir.

Akıllı telefonunuzdaki parkur konumu, hız, zaman ve mesafeyle ilgili gezi haritası veri günlüklerini görüntüleyin

Geziler

dijital eLogBook
İster kısa geziler, ister büyük yolculuklar olsun: eLogBook geride bırakılan her deniz milini otomatik olarak kayda almaktadır. Yatın pozisyonunu, rotasını ve yolculuğunu ve daha fazlasını temelden not almaktadır. Tüm bu bilgiler, Hanse’un sahibi istediği zaman erişebilecek şekilde elektronik olarak arşivlenmektedir. Bu veriler sayesinde tüm motorlu yat gezilerinin dokümanları eksiksiz bir şekilde oluşturulabilmekte ve aynı zamanda hasar durumları da mükemmel olarak belgelenebilmekte veya tanımlanabilmektedir. Arşiv fonksiyonunun yanı sıra, günlük gezilerin ve yolculukların sosyal medya kanallarında paylaşılmasını mümkün kılan bir paylaşım fonksiyonu da mevcuttur.

Telefonunuzda pil, sintine, kıyı gücü, çapa ve daha fazlası için bildirimler alın

Alerts

her şey kontrol altında

Çark nasıl değiştiriliyor? Motordaki yağ seviyesi nereden kontrol edilebiliyor? Son gezinin yol noktaları GPS’den nasıl silinebilir? Bu soruların cevapları Hanse sahipleri için artık sadece birkaç tıklama uzaktadır. Denizde veya karada olması önemli değildir. Yer işgal eden kağıtlar mı? Kilolarca ağırlıkta belgeler mi? MyHanse Safety Cloud’de, yatta bulunan tüm ünite ve bileşenlerin el kitapları ve kullanım kılavuzları elektronik olarak kayıtlıdır. Bu bilgilere her zaman ve her yerde akıllı telefon üzerinden erişilebilmektedir.

Akıllı telefonunuzla teknelerinizin kılavuzlarına ve teknik dokümanlarına erişin

Kılavuzlar

akıllı telefon üzerinden erişilebilir
Çark nasıl değiştiriliyor? Motordaki yağ seviyesi nereden kontrol edilebiliyor? Son gezinin yol noktaları GPS’den nasıl silinebilir? Bu soruların cevapları Hanse sahipleri için artık sadece birkaç tıklama uzaktadır. Denizde veya karada olması önemli değildir. Yer işgal eden kağıtlar mı? Kilolarca ağırlıkta belgeler mi? MyHanse Safety Cloud’de, yatta bulunan tüm ünite ve bileşenlerin el kitapları ve kullanım kılavuzları elektronik olarak kayıtlıdır. Bu bilgilere her zaman ve her yerde akıllı telefon üzerinden erişilebilmektedir.

Gerekli tüm servisi güncel tutun ve teknenizi maksimum performans için hazırlayın

Maintenance

tam gerektiği zaman
Motor kaç saattir çalışıyor? Deniz valfleri ve anotlar en son ne zaman kontrol edildi? Ve yağ filtresi kaç yıllık? Bu soruların cevapları MyHanse Safety Cloud’un eService Book’unda bulunmaktadır. Uygulamada, yatta bulunan parça ve bileşenlere dair tüm önemli bilgilerin yanı sıra özellikle motor ve akülerin bakım aralıklarına dair bilgiler de bulunmaktadır. Bir şey değiştirilmesi veya bakım görmesi gerektiğinde, Hanse sahibine akıllı telefonu üzerinden derhal bir bildirim gitmektedir. Uygulama üzerinden aynı zamanda yetkili veya en yakın Hanse satıcısından bir servis randevusu da alınabilmektedir. eService Book otomatik olarak her zaman en güncel durumdadır ve her Hanse yatı bir satış durumunda daima bir bakım kaydına sahiptir. Şimdiye kadar yatlardaki bakım ve onarım işleri genelde zahmetli bir kağıt belgelendirme şeklinde yapılmaktaydı. MyHanse Safety Cloud sayesinde ise adeta tek bir düğmeye basarak kusursuz bir elektronik servis geçmişi elde edilmektedir. Belgelere her zaman ve her yerden erişilebileceği için, bu özellik Hanse yatlarının satım işlemlerinde önemli bir avantaj sağlamaktadır. Teslim edilmesi veya sahibin değişmesi durumunda, biriken tüm bilgiler başka bir MyHanse Safety Cloud hesabına aktarılabilmektedir.

Akıllı telefonunuzdan orijinal parçaları kolayca sipariş edin, modelinize ait tüm bileşenler saklanır

Shop & Parts

24 / 7
Ekim 2020’den beri MyHanse Safety Cloud’un yeni mağaza fonksiyonu aktif durumdadır. Hanse sahibi rahatça akıllı telefonunu kullanarak yatı için donanım, aksesuar ve yedek parça alışverişi yapabilmektedir. İlgili Hanse yatının tüm önemli bilgileri Cloud’da kayıtlı olduğunda, hatalı siparişler mümkün değildir. Somut olarak anlamı şudur: Uygulama üzerinden sadece ilgili Hanse yatındaki bileşene tam olarak uyan ve üretici garantisi olan orijinal yedek parçalar sipariş edilebilmektedir.

Sigorta sağlayıcısı, akıllı telefon uygulamasına entegre edilerek Hanse Yacht'ınızı sigortalamayı kolaylaştırır

Insurance

Pantaenius tarafından sağlanan

MyHanse Safety Cloud’un birinci yıldönümü olan 2020’nin Ekim ayında, ünlü ve dünya çapında faaliyette olan yat sigorta kurumu Pantaenius ile servis odaklı bir ortaklığa adım atılmıştır. MyHanse Safety Cloud kullanıcıları, kendilerine özel sigorta tekliflerini rahatça ve hiçbir bağlayıcılığı olmadan uygulama üzerinden alabilmektedir. Sözleşme yapıldığı an, sigorta güvencesi derhal devreye girmektedir. Geçerlilik alanları ve yat için değer kazandıran önlemler de her zaman ve her yerde uyarlanabilmektedir. MyHanse Safety Cloud üzerinden Pantaenius ile bir yat sigorta sözleşmesi yapıldığında, kullanım hatalarını ve yanlış yakıt dolumu gibi olası hasarları da kapsayan Engine Protect Plus motor sigortası da bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunulmaktadır. Fabrikadan çıktıktan veya satıcıdan teslim alındığı gibi, örneğin model, ülke sürümleri, donanım vs. gibi bir Hanse yatı için özel olan tüm bilgiler kayıtlı bulunmaktadır. Dolayısıyla yat sahibi zaman alıcı veri giriş işlemlerini yapmak zorunda kalmamaktadır.

Yatınızdaki ışıkları kolayca kontrol edin

Switch Control

talep üzerine ışık

MyHanse Safety Cloud’un Switch Control’u sayesinde örneğin yatın aydınlatması açılabilmekte ve kapatılabilmektedir. İşlemler kolayca akıllı telefonla yapılabilmektedir. Karada akşam yemeği yedikten sonra dönüşte yatta karanlıkta ışık şalteri arama gibi zorlayıcı işlerle uğraşmaya artık gerek yoktur. Marinadaki akşam alışverişinden sonra yatta artık tökezleme olmayacaktır. CZone digital switching özelliğine sahip olan Hanse modellerinde ayrıca birden fazla ışık şalteri de birleştirilebilmektedir. Dolayısıyla yatın tüm aydınlatması tek bir tıklamayla açılabilmekte veya kapatılabilmektedir. Opsiyonel olarak Switch-Control ile yattaki elektrikli cihazların açılması ve kapanması da mümkündür.

Akıllı telefon sohbeti ile Hanse bayinizle doğrudan iletişim kurun

Report Issue

iletişimde kal

MyHanse Safety Cloud’un Report Issue fonksiyonu, chat üzerinden ilgili satıcıyla doğrudan iletişim kurulabilmesini mümkün kılmaktadır. Böylelikle Hanse sahiplerinin soruları hızlıca ve dolaysız bir şekilde cevaplanabilmektedir. Her zaman ve her yerde. Girişi kolayca bir metin alanı üzerinden yapılmaktadır. Daha kolay bir anlaşım için, öncesinde akıllı telefonla çekilen fotoğraflar da eklenebilmektedir.

Akıllı telefonunuzdan MySafetyCloud'u indirin ve oturum açın

Download MySafetyCloud

Yatınız MySafetyCloud donanımına sahip mi? Şimdi MySafetyCloud uygulamasını kolayca App-Store’den indirin. Başlaması çok kolay: Teslimat kapsamındaki QR kodunu taramanız yeterli. MySafetyCloud’e doğrudan web tarayıcınız üzerinden de erişebilirsiniz.


   Download MySafetyCloud app for ios  Download MySafetyCloud app for android 

Donanımı olmayan modeller

Tüm kullanım kılavuzları ve diyagramlar, donanım mevcut olmaması durumunda da MySafetyCloud uygulaması içinde, herhangi bir ek masraf oluşmadan erişime açıktır. Henüz donanıma sahip olmayan yatların sahiplerine ek bir avantaj olarak, doğrudan akıllı telefonları üzerinden tüm yedek parçaları sipariş edebilme imkanı sunulmaktadır. Sadece uygulamaya ve kayıtlı bir kullanıcı hesabına ihtiyacınız var..

İlave fonksiyonlar ve destek için yükseltme

Bir yükseltme paketi alabilir ve kurabilirsiniz. MySafetyCloud donanımına sahip olan modeller, tüm dijital sensör verilerini ve verileri kullanabilen MySafetyCloud fonksiyonlarını desteklemektedir.