Hanse 315 E-MOTION RUDDER DRIVE

Hanse E-MOTION RUDDER DRIVE

yatçılıkta devrim

Hanse, yenilikçi gücü ve girişimci cesareti ile tanınır.

“Kuralları Aşmak” sloganı altında. Trendleri Belirleme” bugün markayı benzersiz kılan birçok yeni gelişme gerçekleştirildi.

Bu nedenle size en yeni yeniliğimizi sunmak istiyoruz:
Yelkenli yatların sevkinde devrim yaratan Hanse 315 e-motion dümen tahriki.

Hanse 315 e-motion dümen tahriki, ortaklarımız Jefa ve Torqeedo ile işbirliği içinde geliştirildi ve sadece dizel motorun ve bileşenlerinin değil, aynı zamanda tüm yelken sürücüsünün de yerini alan bir elektrikli motora sahip.

4 kW'lık bir elektrik motoru ve katlanır bir pervane, dümen miline entegre edilmiştir. Bu sistemin avantajı, önemli ölçüde geliştirilmiş manevra kabiliyetinin yanı sıra emisyonsuz ve neredeyse sessiz tahriktir.
Dümendeki entegre motor, itişi dümenin ilgili yönüne yönlendirir. Toplamda 100 derecelik genişletilmiş dümen açısı, e-motion dümen tahrikli Hanse 315'in durma durumundan kendi ekseni üzerinde ileri ve geri dönmesine olanak tanır. İskeleye paralel yanaşırken ve kalkarken, yatın kıç tarafı tam olarak rıhtıma çekilebilir, bu özellikle kuvvetli rüzgarlarda ve dar limanlarda avantajlıdır.

Yeni Hanse 315 e-motion dümen sürücüsünün diğer avantajları şunlardır:

  • 100 kg daha az ağırlık
  • Yelkenli için gövdede açıklık yok, seyir sırasında daha az sürtünme
  • Ses yok
  • dizel kokusu yok
  • Düşük bakım (basit sistem, daha az hareketli parça)
  • Piller dock'ta şarj edilebilir

Sistem, yatı pürüzsüz denizde ve 4,5 deniz mili hızla 30 deniz miline kadar iten iki ila dört adet lityum iyon pilden oluşuyor. Daha düşük hızlarda, menzil önemli ölçüde uzar. Maksimum hız 6,1 knot'tur ve bu nedenle geleneksel dizel motordan çok daha az değildir. Entegre hızlı şarj cihazlarıyla yeni Hanse 315 e-motion dümen sürücüsü sadece 3 saatte tamamen şarj olur ve bir sonraki emisyonsuz maceraya hazırdır.

Yeni Hanse 315 duygu dümen tahriki, Hamburg Uluslararası Boat Show'da dünya prömiyerini kutluyor. 30 Ekim'de saat 14:00'te sizi salon 6, C108 numaralı standdaki Hanse standında galasında ağırlamaktan mutluluk duyarız.