Hanse 460, güçlü katılımcılar arasından rekabetten galip çıktı.

Hanse 460 “Avrupa’da Yılın Yatı 2022” ödülüne layık görüldü.

Hanse serisinin yeni üyesi Hanse 460, Aile Teknesi kategorisinde yelkenli endüstrisinin Oscar’ını kazandı. Hanse 460, güçlü katılımcılar arasından rekabetten galip çıktı. 

Korona virüsü pandemisi nedeniyle ödül töreni bu yıl yine çevrimiçi düzenlendi. Ödüllerin her zaman olduğu gibi Flagship Night sırasında verileceği boot Düsseldorf etkinliği tekrar iptal edilmek zorunda kaldı. Ödül töreninin tamamına buradan ulaşabilirsiniz: Watch on YouTube

Geçen senenin Ekim ayında Barcelona Boat Show’daki dünya prömiyerinin hemen ardından Hanse 460 Akdeniz’de birkaç gün boyunca jüriler tarafından kapsamlı şekilde test edildi. 

Toby Hodges, Yachting World – Birleşik Krallık: “Hanse’nin tasarımcıları değiştirme yönündeki cesur kararının işe yaradığı açıkça görülüyor. Hanse 460’ın, hacimli olmasına rağmen son derece güçlü bir gövdesi var. Tekne çekici estetiği, seyir keyfi ve daha büyük bir yattaymışsınız gibi hissettirmesiyle sizi ikna etmeyi başarıyor.”

Pasi Nuutinen, Vene – Finlandiya: “Hanse’nin yeni Aile Teknesi versiyonunda hem Hanse’nin geleneksel güçlerini hem de iyi kalite ve dengeli bir fiyat-performans oranı görüyoruz.”

Roland Duller, Yachtrevue - Avusturya: “Hanse 460, orijinalliğiyle Hanse serisinde öne çıkıyor. Fransız tasarımcıların ilk modelinde süper modern bir gövde yer alıyor, seyir yatından çok yarış yatı gibi görünüyor, hem hafif hem de şiddetli rüzgârlarda ikna edici bir performans sergiliyor ve bolca alan sunuyor.” 

Joakim Hermansson, Praktisk Båtågande - İsveç: “Alıcıya, üç adet geniş çift kişilik kamara ile çok işlevli ayrı bir büyük odadan toplam 10 yataklı beş kamaraya kadar uzanan birçok seçenek sunuluyor. Radikal gövde şekli sayesinde bu oldukça büyük yat inanılmaz derecede iyi seyrediyor.”
Avrupa’nın en büyük tekne dergilerinin baş editörlerinden oluşan 12 kişilik jürinin oylarının yanı sıra, Hanse 460 ayrıca Alman yelken dergisi Yacht tarafından düzenlenen bir okuyucu anketinde de kazanan tekne oldu.

Hanse Ürün Müdürü Andreas Unger: “Greifswald’a yelkenli endüstrisinin Oscar’ı ile döndüğümüz için inanılmaz gururluyuz. Tüm ekip tekne için tutkuyla çalıştı ve bu başarı için mücadele etti. Berret-Racoupeau tasarımcılarıyla ilk kez çalışma kararımız yerinde bir karar oldu. Büyük bir başarı ve satış dönüşümü elde ettik”