Baba ve kızı Hanse yelkenli yatta

Hanse 370 ile özel bir aile hikayesi

Kirk, Melissa ve Gemma Watson, Avustralya'dan olağanüstü bir yelken ailesidir. Kirk görme engelli olduğundan, görüşü artık sadece hafif bir ışık algısıdır. Ancak tutkulu bir denizci olarak kaldı ve dokuz Sidney'den Hobarts'a ve dört Sidney'den Southport'a yarışlarda yarıştı: “Yelkendeyken göremediğimi ve hissederek yaptığımı unutuyorum. Bir tekneyi yönlendirebilirim, ancak daha fazla alanın olduğu açık denizde olmayı tercih ederim. Pek korkmuyorum." Ayrıca, karısı Melissa hevesli bir tekne yarışçısı oldu ve Kirk ana yelkeni düzeltirken “Audacious”un dümeninde harika bir iş çıkarıyor: “Hanse 370'imizin kendinden tramolalı flok, yelken açmayı bizim için çok daha kolay hale getirdi ve çocuğa ve köpeğe göz kulak ol.”

Altı yaşındaki kızları Gemma, sadece birkaç haftalık olduğundan beri aile mürettebatının bir üyesi ve teknede kendini evinde gibi hissediyor. Melissa gülümseyerek “Çoğunlukla I-pad ile meşgul olmasına rağmen yarışlarımıza bile katılıyor” dedi. Kirk'ün şu anki rehber köpeği “Tilly” bile, tercihen pruvada oturarak yelken gezilerinden keyif alıyor.

Her ikisi için de Hanse 370 kararı vermek kolaydı: “Kolay yelken konsepti bizi hemen ikna etti. Bu kadar zahmetsiz bir kolaylıkla yelken açan başka bir yat nadiren yoktu. Doğrama kalitesiyle birlikte tam anlamıyla istediğimiz her şeye sahipti. “Audacious” yelkenlerimiz harika, hızlı ve suda keyifli bir hareket sergiliyor.” Aile şimdiden gelecekteki yolculuklarını dört gözle bekliyor ve daha fazla yat genişletmeyi planlıyor.