Üretilen ilk Hanse 460, Greifswald Ryck nehrinde vinçle fırlatıldı

Dünya prömiyeri için geri sayım

İlk Hanse 460 suya indirildi

Yeni Hanse 460’ın Greifswalder Bodden’da yapılan ilk deneme seferi oldukça umut vericiydi. Dikkatli geliştirme ve tasarım çalışmalarının ardından yaklaşık 14 metre uzunluğundaki yelkenli yat, kendi model serisinde ilk seferini tamamlayan ilk yat oldu. 

Test yelkeni için ilk Hanse 460 motorları açık denizlere çıktı
Hanse 460, Baltık Denizi'ne ilk kez yelken açtı
İlk Hanse 460 mürettebatı denizdeyken ana yelkende çalışıyor
Hanse 460, Baltık Denizi dalgalarına çarpıyor
Yelkendeyken Hanse 460 direğine bakmak

HanseYachts AG geliştirme ekibi ve Quantum Sails uzmanları, 12 ila 22 deniz mili hızında esen şiddetli rüzgâr eşliğinde deneme seferi için yatın halatlarını çözdü. Yeni hidrodinamik gövde tasarımının performansı ve manevralar sırasındaki rahat kullanım heyecan yarattı. Rüzgâr yönünde 7 deniz mili hıza ve ana yelken ile flok yelkeni ile 12 deniz mili maksimum hıza ulaşan yat, potansiyelini ilk kez hissettirdi.  

 

Hanse 460 beklentilerimizi tam anlamıyla karşıladı ve yelkenler açıkken çok çevik olduğunu kanıtladı. Direkt dümen geri bildirimi ve iyi manevra kapasitesi sayesinde yatı, yelkenler açıkken de motor çalışırken de kontrol edebildiğimizi gördük. Bodden’da görece açık denizde olmamıza rağmen büyük kokpitte serpinti körüğü kullanmadan kuru kalabildik.”Andreas Unger, Hanse Ürün Müdürü

Hâlihazırda yeni model serisine ait yaklaşık 150 yelkenli sipariş edildi. Bunun şimdiden 2022 Avrupa Yılın Yatı ödülüne aday gösterilen yat için başarılı bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz. 12-17 Ekim tarihleri arasında İspanya’da Salon Nautico Internacional de Barcelona’da yapılacak dünya prömiyeri kutlamalarında bize katılın. Yatın zarif çizgilerine ikna olun ve yeni geliştirmemizin güverte altı özel, açık konseptini keşfedin. Tekne Fuarı Takvimimizde yerinizi hemen ayırtın ve Hanse 460 kişisel inceleme randevunuzu garantiye alın.