ELLİ YILDIR EŞSİZÖZEL YATLARIN

VİKİNG GENİYLE DONATILMASI

50’li yılların sonu, Almanya’da bir yat fuarında: Alf Richard Bjerke, edindiği etkinin altından bir türlü çıkamıyor. Hem İngiliz ve Akdeniz yat yapım geleneğine hem de yeni GFK maddesinin sunduğu imkanlara hayran kalmış durumdadır. Bjerke, dünyanın yeni bir yat yapım kültürüne, Kuzey kültürüne hazır olduğu fikrini geliştirir. Vikingler kadar dayanıklı, güvenilir, dürüst, denize dayanıklı ve güçlü olmalıdır. Bunun için uygun ismi de bulur: FJORD. Böylelikle Alf Bjerke ve Finn B. Roer 1960 yılında Fjord Plast firmasını kurar ve ürün geliştirici olarak Jan Herrmann Linge’yi ekiplerine katarlar.

AVRUPA’NIN LİDER TERSANESİ

Bu üç Norveçli, Fjord modelleriyle derhal o dönemin damarını yakalarlar. Bunu takip eden modeller de yat severler tarafından yoğun rağbet görür. FJORD hızla büyür ve yetmişli yılların başında Avrupa’daki tüm diğer motor yatı teranelerini geride bırakır. Geniş portföyü açık hafta sonu yatları, geniş Cabin Cruiser’ler veya sportif Dolphin yatları gibi çeşitli model serilerini kapsamaktadır. Hatta Sedan bayraklı gemiler bile Flybridge versiyonunda üretilmektedir.

FJORDLING 17
TERNE ÇAĞI

Seksenli yılların sonunda FJORD’da yeni bir konsept önce çıkmıştır: Klasik-şık ahşap yat görünümünde GFK yat Terne. Bu model, karakteristik yan camlı ve geniş kokpitli açık bir Daycruiser olarak, hızla İskandinav yat yapım kültürünün lideri haline gelmiştir. FJORD, Terne modeliyle ilk kez tamamen özel bir müşteri çevresine odaklanmıştır. 21 ile 28 foot arası uzunluğa sahip olan modeller son derece bireysel ve detaylı bir şekilde yapılmakta ve özel kişilere yöneliktir.

GELECEĞE YOLCULUK

Yüzyıl değişiminden sonra yeni vizyonların zamanı gelmiştir. FJORD İskandinav geleneğini korumakta ve güneş altında saf yaşantıya odaklanmaktadır. Yüksek kaliteli, uluslararası işbirliği sonucunda açık görünüm ve outdoor büfeli yeni tasarım oluşmaktadır. Patrick Banfield’in İbiza’nın deneyi ile HanseYachts’ın gelişmiş yapım teknolojileri birleşmiştir. Sonuç güçlü bir tahrike, şık tasarıma ve üstün kaliteye sahip birinci sınıf bir power yat olmuştur – Almanya’da Üretildi.

Bayi ve tekne gösterileri
Yapılandırıcı
Bülten
Sipariş broşürü