Üstün kaliteyi test ediyoruz


Yeni FJORD 53XL ile ilk deneme seferi

Fjord 53XL ilk deniz denemesi için hazır hale getirildi

| Fjord News


FJORD filosunun yeni öncü yat modeli FJORD 53 XL ilk kez suya indirildi! Suya indirildikten sadece birkaç dakika sonra HanseYachts AG’nin sekiz kişilik testi ekibi, Almanya’nın Greifswald Körfezi’nde yapılacak prömiyer tekne gezisi için yola çıktı. Motorlu yatın tamamen yüklüykenki sürüşünü canlandırmak için yüzme platformuna ve güvertenin iki tarafına yüklenen toplam 2,5 ton ağırlığında su dolu ağırlık torbası ekstra ağırlık sağladı.

20 deniz mili rüzgâr hızına ve serin Baltık Denizi havasına rağmen tersaneden yeni çıkmış motorlu tekne mürettebatın beklentilerini tamamen karşıladı. Ekip, çeşitli manevralar esnasında ve farklı hızlarda motorun performansını ve su üzerinde yakıt tüketimini test etti. Yatın sürüş nitelikleri kavisli rotalarda da test edildi. 33 deniz mili maksimum hız, sportif bir performans ve stabil sürüş özellikleriyle FJORD 53 XL, tek niteliğinin tasarım özellikleri olmadığını kanıtladı. 

Denizdeki ilk testi sırasında yeni FJORD 53XL'in yandan görünümü

6 - 11 Eylül 2022 tarihinde Fransa’da gerçekleşecek Cannes Yachting Festival’de yapılacak dünya prömiyeri kutlamalarında bize katılın. Özel inceleme randevunuzu Tekne Fuarı Takvimimizden ayırtın ve şaşırtıcı olasılıkları güvertede keşfedin.

Bayi ve tekne gösterileri
Yapılandırıcı
Bülten
Sipariş broşürü