Dehler yelkenli yat Saga'nın sahipleri limanda köpek eşliğinde yemleme platformunda oturuyor

Bir masal başlıyor

| Dehler News

Dehler 38 SQ ile her zaman en önde

Bazen doğru yatı bulmak kaderdir. İsveçli çift Maria ve Måns Hallström 25 yıldır evliler ve farklı tür küçük yelkenliler ile çokça yelkencilik deneyimi kazandılar. Artık gerçek birer yat sahibi olmak için doğru zaman olduğunu düşündüler. Biraz düşündükten sonra Maria eşine hangi teknelerin onları her zaman geride bıraktığını hatırlattı: Dehler yatlar. Dehler yelkenlileri aramaya başladılar ve oldukça hızlı bir şekilde yeni Dehler 38 SQ’da karar kıldılar. Dokuz ay sonra sözleşmeyi imzaladılar ve adını İsveççede “masal” anlamına gelen kelimeden alan yeni tekneleri “SAGA”yı Greifswald, Almanya’da teslim aldılar.

 

Saga yelkenli yat iskelede sahipleri ve güvertede arkadaşıyla başparmak pes ederek
Yelkenli yat ana kabini, Saga'nın sahibi, kucağında köpekle yelkenli yatın güvertesinde oturuyor, arka planda İsveç bayrağı dalgaları
Saga yelkenli yatın iç mutfağı, ahşap zeminleri ve dolapları düşünülmüş mutfak planına şık bir şekilde dahil edilmiştir.
Saga'nın yelkenli yat sahiplerinin kızı ve köpeği, can yeleği giyen köpekle can yeleği giyen yelkenli yatın güvertesinde dinleniyor

“Olağanüstü hızlı bir yelkenli. Daha önce deneyimlemediğimiz bir yelkenli performansı gösteriyor. Ekipmanların tasarımını ve kalitesini ve teknenin inşa yöntemini gerçekten çok beğendik. Üç kamaramız olmasına rağmen herkes büyük ana kamarada uyumak istiyor, özellikle de torunlarımız Majken ve Iris. Ailenin favorisi olan katlanabilir yüzme platformunun olduğu kokpit harika”, diyor Måns heyecanla. Ayrıca, ailenin tüylü mürettebat üyesi üç yaşındaki tel tüylü tilki teriyeri “Laura”, patilerinin altında sallanan tekneye alışmış. Yat limanında tekneyi her yönden korumak istiyor ve her şeyi her açıdan görebildiği geniş güverteyi çok seviyor. Ama seyir halindeyken korkak bir tavuğa dönüyor ve sahibi Maria’nın kucağında oturmayı tercih ediyor.

Saga yelkenli yat sahibi, solda bulunan yüzme platformu merdivenine yüzüyor, Saga yelkenli yat sahibi, teknenin güvertesinde okyanus manzarasının keyfini çıkarıyor.

İlk sezonlarında İsveç Helsingborg’un hemen güneyindeki ana limanları Råå’dan başlayarak kendi ana suları olan Öresund’a yelken açtılar. Pek çok yat limanı ve kültürel turistik yerlerle dolup taşan Danimarka ve İsveç arasındaki boğaz, Baltık Denizi’ni Kattegat’a bağlıyor. Özellikle yoğun bir boğazdır ve en dar noktasında sadece 2,5 deniz mili genişliğindedir. Çift, ilk olarak İsveç adası Ven’i keşfetmek için yola çıktı. Seeland ve Schonen  arasında yer alan ada, güzel kayalıkları, beyaz kumsalları ve ilginç kulübeleriyle ünlüdür. Elbette Kopenhag’a yapılacak kapsamlı bir şehir gezisi de kaçırılamazdı. Başka bir seyir sırasında, popüler bir yüzme beldesi olan ve yatın seyir teknesi olarak niteliklerini test edebilecekleri Kullen yarımadasının ucundaki Mölle’ye yol aldılar. Önümüzdeki yıl, Saga’nın seyir hızından yararlanmak ve daha uzak yerleri keşfetmek istiyorlar. Henüz nereye gidecekleri belli olmasa da daha önce hiç bulunmadıkları yeni limanlara ve yerlere ulaşmak, Hallström ailesini adeta büyülüyor. Uzun vadede, güneye yönelmek ve Atlantik Okyanusu’nu geçmek istiyorlar ve bu sefer diğer yelkenli yatların gerisinde kalmayacaklar.

Onlara Dehler 38 SQ yatları ile daha pek çok büyük ve keyifli yolculuk diliyoruz.

Daha fazlasını öğrenmek için kendilerini @saga.dehler Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.