Sailforce, 42 metrelik yatlarında ekip oluşturma üzerinde çalışıyor

42 ayak üzerinde ekip oluşturma

| Dehler News

Yelken bir ekip işidir – o halde bir yatta ekip oluşturmaktan daha açık ne olabilir? Hollandalı Marco van Dijke, Dehler 42 “SailForce” ile Zeeland'da özel takım etkinlikleri sunuyor. Bir röportajda bize konsepti hakkında daha fazla bilgi verdi.

Yelken bir ekip işidir – o halde bir yatta ekip oluşturmaktan daha açık ne olabilir? Hollandalı Marco van Dijke, Dehler 42 “SailForce” ile Zeeland'da özel takım etkinlikleri sunuyor. Bir röportajda bize konsepti hakkında daha fazla bilgi verdi.

“SailForce” fikri nasıl ortaya çıktı?
“Başlangıçta Değişim Yönetimi okudum ama çocukluğumdan beri tutkulu bir denizciyim. Hollanda'da Oosterschelde'de bir eve taşındığımızda, 2006'da 'fırtınalı zamanlarda takımlar' için etkinlikler sunmaya karar verdim. Danışmanlık şirketim 'ChangeForce' olarak adlandırıldı, bu yüzden 'SailForce' adı otomatik olarak aklıma geldi.”

Neler sunuyorsunuz ve neden bir Dehler Yatını seçtiniz?
“Başından beri, gruplar için kaptanlı ekip oluşturma etkinlikleri, teşvikler, tekne yarışları ve gemi yolculuklarında uzmanlaştık. Benzer yat sahipleriyle birlikte 100'e varan denizci için yarışlar bile düzenledik. Konseptimiz o kadar iyi karşılandı ki 10 yıl sonra daha büyük kokpitli bir yat arıyorduk. Dehler 42 bu isteği yerine getirdi ve güzel tasarımı ve yelken performansı ile projemiz için idealdi. Performans sürümüne karar verdik (performans dümeni, daha büyük vinçler ve daha güçlü bir motor).”

Ekip oluşturma gemide nasıl çalışır?
“Gemide müşterilerimiz tüm görevleri birlikte üstleniyor. Onlara her zaman gemiye sadece güvenliği izlemek, kahve yapmak ve tuvalet brifingi vermek için geldiğimi söylerim. Gerçek bir deneyim olması için bir ekip olarak yatı bağımsız olarak yönetmeleri gerekir. Yardım, destek ve iletişim – bu yönler eğitilmiştir. Alışılmadık bir yelken durumunda, kendilerini ve diğer kişilikleri yeni bir şekilde tanırlar. Burada iletişim ve işbirliğini teşvik etmek için profesyonel rehberlik sunuyoruz. Bu günlük hayatta da işe yararsa hedefimize ulaşmışız demektir” dedi.

Hangi deneyimi hatırladın?
“Bir zamanlar tenisçilerden oluşan bir ekiple denize açıldık. Elbette hiçbiri yatta bulunmamıştı ama birbirlerine karşı bir kibrit yarışı yapmak istiyorlardı. Hepsi aynı kıyafeti giyiyordu, gemideki atmosfer harikaydı ama beklendiği gibi yelken becerileri zayıftı. Ödül töreninde hepsi zaferden emin bir şekilde sahneye çıktılar, ancak onlara ödül yoktu. Yine de şovu herkesten çaldılar!”

Hangi yelken alanında eğitim veriyorsunuz?
"Her zaman biraz eğitimle başlarız ve Oosterschelde'de kısa maçlara yelken açarız. Bu, Hollanda'nın en büyük milli parkıdır ve Zeeland (Güney Batı) bölgesinde yer almaktadır. Koşullar çok sert olmadığı için bu alan etkinliklerimiz için mükemmeldir, ancak yine de az deneyime sahip insanlar için çok zorludur. Genellikle doğu Oosterschelde'de bulunan Wemeldinge'den hareket ediyoruz. Marinamız Antwerp'ten sadece 40 dakika uzaklıkta, pek çok Belçikalı bize yolunu buluyor.”

Bu heyecan verici içgörü için Marco van Dijke'ye teşekkür ederiz. "SailForce", takım ve teklif hakkında daha fazla bilgiyi www.sailforce.nl adresinde bulabilirsiniz.